Италијански Тенорски Tenи: Вокалната Библиотека

Италијански Тенорски Tenи: Вокалната Библиотека

DEN 236.16

Достапност

(Вокална Колекција). Вклучува заплет белешки и превод за секоја од нив. Исто така, вклучува пристап до снимени пијано придружби онлајн Од лаура Вард. Содржина : уна фуртива лагрима * м 'апари тут' амор * Амор ти виета * Веста ла гуиба * Сиело мар * Рекондита армонија * е луцеван ле стел * Чела ми креда * Че гелида манина * Дона не види мај * Ди ригори армато * ла дона е мобилен. Италијански Тенорски Tenи : Вокалната Библиотека.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Групно Пијано на алфред За Возрасни Студентска Книга: Иновативен Метод Подобрен Со Аудио И МИДИ Датотеки За Вежбање и Изведба
  • Новак

Групно Пијано на алфред За Возрасни Студентска Книга: Иновативен Метод Подобрен Со Аудио И МИДИ Датотеки За Вежбање и Изведба

DEN 736.16

Групно Пијано на алфред За Возрасни Студентска Книга 1 : Иновативен Метод Подобрен Со Аудио И МИДИ Датот�