Вокер 350-Одговара изберете: 1996-ИНФИНИТИ Ј30

Вокер 350-Одговара изберете: 1996-ИНФИНИТИ Ј30

DEN 0.33

Достапност

Вокер Производи За Управување Со Моторот и сензори За кислород/Воздух-Гориво се дизајнирани и развиени За Да бидат Оригинални Производители На Опрема замена за многу возила ширум светот. Секој број на дел е произведен за специфичната апликација, положбата за поставување на возилото и ќе обезбеди соодветни повратни информации за дијагностичкиот систем како што бара ЕКУ.Поновите возила ќе складираат кодови за дефекти ВО ЕКУ, некои ќе се однесуваат на погодениот сензор и неговите поврзани системи. Неуспешниот сензор може да се направи познат со тоа што ќе предизвика моторот да работи лошо, да ја зголеми потрошувачката на гориво, емисиите на издувни гасови или да осветли индикаторско светло за дефект (МИЛ). Сензорот, ременот за жици и конекторот исто така треба да се проверат за физичко оштетување. Ова најверојатно ќе предизвика и скратување на нивниот работен век.Ние сме автомобилска КОМПАНИЈА ИСО9001/тс 16949 сертифицирана компанија, со паралелна услуга за клиенти, маркетинг и испорака. Нашите електронски и хартиени каталози се дизајнирани за денешниот брз пазар, заедно со нашето привлечно пакување. Од 1946 Година, Производите На Вокер се избор број еден за сензорите за управување со моторот и компонентите на системот за гориво потребни за вашето возило. Вокер 350-34611 Одговара Изберете : 1996-1997 ИНФИНИТИ Ј30 6 Цил 3 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Студели индустрии современа цветна ливче графичка уметност сива врамена уметничка печатена wallидна уметност, дизајн од Керол
  • Новак

Студели индустрии современа цветна ливче графичка уметност сива врамена уметничка печатена wallидна уметност, дизајн од Керол

DEN 2.67

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�