Дорман Кочница Мајстор Цилиндар За Специфични Модели На Сатурн Одговара избери: 1991-САТУРН СЛ1, 1991-САТУРН СЛ2

Дорман Кочница Мајстор Цилиндар За Специфични Модели На Сатурн Одговара избери: 1991-САТУРН СЛ1, 1991-САТУРН СЛ2

DEN 3036.16

Достапност

Овој главен цилиндар на сопирачките е прецизно дизајниран за да одговара на дизајнот, функцијата и перформансите на оригиналниот главен цилиндар на одредени години на возилото, марки и модели. Изработен е од нови, висококвалитетни материјали за безбедна, издржлива замена. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Прецизно куќиште за замена-цилиндар е конструирано за да одговара на материјалот за леење на оригиналниот дел и да обезбеди слични перформанси. Издржлив дизајн - сите гумени компоненти се изработени од висококвалитетно соединение ЕПДМ за отпорност на течност за сопирачките базирана на гликол. 100% ново-изработени целосно од нови материјали, а не повторно произведени, за да се обезбеди највисок квалитет и безбедност. Строги спецификации-направени за да се исполнат ригорозните Меѓународни стандарди НА САЕ. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Одговара Изберете : 1991-2002 САТУРН SL1 1991-2002 САТУРН SL2 1993-2002 САТУРН SC2 1991-2002 САТУРН SL 1993-2002 САТУРН SC1 1993-1995,1997-2000 САТУРН SW2 1993-1999,2001 САТУРН SW1 1991-1992 САТУРН SC и повеќе - додадете вашето возило до нашиот додаток за вклопување за проверка.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Индустријата за факултети разновидни растителни растителни растителни растителни мерки измешани земја цветаат графичка уметничка
  • Новак

Индустријата за факултети разновидни растителни растителни растителни растителни мерки измешани земја цветаат графичка уметничка

DEN 2.67

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок