Заштитен знак Ликовна Уметност Дали сакате Да возите Платнена Уметност Од Брајан Неш

Заштитен знак Ликовна Уметност Дали сакате Да возите Платнена Уметност Од Брајан Неш

DEN 271.84

Достапност

Уметник : Брајан Нешсубјект : Стил На Мртва Природа : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има балони со топол воздух преку сина позадина. Истакнати Бои : Светло Сина, Розова, Сина, Бела, Виолетова, Кафеава, Портокалова јас сум роден и израснат во Бостон, и ИМААТ МБА Од Дартмут. Бев Извршен Директор На Сметката Во рекламната агенција Лео Барнет во Чикаго, а потоа Бев Директор за Малопродажба И Рекламирање За Поло Ралф Лорен во ЊУЈОРК кога добив желба да пишувам кантри музика. Се преселив во Нешвил за да станам текстописец и имав снимено неколку десетици песни. Мислев дека пишувањето ќе биде за мене : не можев да замислам да сакам ништо повеќе. Иако отсекогаш ја сакав уметноста и поминав апсурдно време во музеи и галерии, никогаш не сум сликал. Меѓутоа, еден ден ја заменив гитарата со четка за боја и не можев да бидам посреќен. Мојата уметност сега се продава во галерии од висока класа низ целата земја, а моите слики се во многу истакнати јавни и приватни колекции. Ме привлекуваат слики кои имаат својствен наративен или графички елемент, што може да биде резултат на мојата позадина во рекламирањето. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. топол воздух балони во текот на сина позадина.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Фзм Божиќ Дете Дете Бебе Девојчиња Момчиња Со Долг Ракав Симпатична Цртан Филм Крпеница Блуза Панталони Пј Панталони Облека
  • Новак

Фзм Божиќ Дете Дете Бебе Девојчиња Момчиња Со Долг Ракав Симпатична Цртан Филм Крпеница Блуза Панталони Пј Панталони Облека

DEN 224.00

Големина : 80 Препорачана Возраст : 1218 Месеци Биста : 58см / 22,83" Врвови Должина : 39см / 15,35" Должина На Пантало�

Фејлду 30гр Разнобојна Рафија Хартија Парчиња Прамени Филер За Трева Рендан Крцкав Исечен Конфети за Полнење Корпа Материјали
  • Новак

Фејлду 30гр Разнобојна Рафија Хартија Парчиња Прамени Филер За Трева Рендан Крцкав Исечен Конфети за Полнење Корпа Материјали

DEN 3.00

Описи : Материјал : Хартија Боја : 49 бои можете да изберете Од Вино Црвена, Црвена, Розова Црвена, Розова, �

Цермоге Маици За Мажи Плус Големина Царинење Ретро 3д Печатење Патент Машка Пролетна И Есенска Маица Костум Спортски Костум
  • Новак

Цермоге Маици За Мажи Плус Големина Царинење Ретро 3д Печатење Патент Машка Пролетна И Есенска Маица Костум Спортски Костум

DEN 223.52

61" Врвови Рамо : 47см / 18.92" Колк : 116см / 45 : 3 XГолеми САД : 14 ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 18 ЕУ : 44 Врвови Биста : 136cm / 53.24" Вр