Домашна Суштина Килибар Целосна Кралица Бела Излитена Шик Навлака За Покривање Постелнина

Домашна Суштина Килибар Целосна Кралица Бела Излитена Шик Навлака За Покривање Постелнина

DEN 1773.76

Достапност

Дајте и на вашата спална соба пријатен излитен шик изглед со Домашна Суштина Килибар 3 Парче Тафтуван Памучен Навлака За Јорган Од Шенил. Навлаката за јорган од памучна шенила и шамс се истакнуваат со тафтуван цветен медалјон мотив, создавајќи шармантен изглед на фарма. Направен со 100% памучно лице и обратно, овој комплет за покривање на тафтуван памук нуди излитена шик ажурирање за вашата спална соба. Овој комплет за постелнина е исто така сертифициран ЗА ОЕКО-ТЕКС, што значи дека не содржи никакви штетни материи или хемикалии за да се обезбеди квалитетна удобност и благосостојба. Затворањето на копчето помага да се обезбеди утешител во капакот на јорганот и внатрешните врски во аглите помагаат да се спречи неговото поместување (вметнувањето не е вклучено). Насловна Суштина Килибар 3 Парче Тафтуван Памук Шенил Јорган Капак Сет : Целосна/Кралицата Сет Вклучува : 1 Навлака За Јорган (90 "W x 90" L), 2 Стандардни Шами (20"W x 26"L). Комплетот крал/Кал Кинг Вклучува : 1 Навлака За Јорган (104"В х 92" Л), 2 Крал Шамс (20"В х 36"Л). Јорган/шам : 100% памучна шенила со тафтувана техника лице, 100% цврста памучна ткаенина обратно. Излитена шик памучна навлака за јорган од шенил поставена во цветен медалјон. Навлаката за јорган има 4 внатрешни аголни врски за прицврстување на влошката (не е вклучена). Затворање на копчето. Оеко-Текс Сертифициран, не вклучува штетни материи или хемикалии (#19.ХИН.73178). Шам Затворање : Преклопување. Машина за перење за лесна нега.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Ступел Индустрии Перење Алишта Направени Тука Гроздобер Фраза Типографија Сликарство Сива Рамка Уметност Печатење Ѕид Уметност
  • Новак

Ступел Индустрии Перење Алишта Направени Тука Гроздобер Фраза Типографија Сликарство Сива Рамка Уметност Печатење Ѕид Уметност

DEN 192.96

Додадете димензија во секоја просторија со нашите Уметнички Дела Во Рамка Со текстура Нашите уметнички