КФЦ-415Ц Прилагодено Вклопување 160-Вати 2-Насочен Систем За Звучници

КФЦ-415Ц Прилагодено Вклопување 160-Вати 2-Насочен Систем За Звучници

DEN 1231.84

Достапност

Сакате да го замените вашиот 4 х 10 во. Оем звучник? Кенвуд КФЦ-415Ц Прилагодено Вклопување 4 Инчи. х 10 Во. 160 Вати 2 Начин Звучник Систем е токму она што ви треба. Овој пар на 10 во. В х 4-1/16 во. H x 3-1/16 во. Д звучниците навистина ќе ви го кренат звукот! Вбризгување-Обликувани Поли Вуфер Со Пена Опкружувачки. 4 Во. Х 10 Во. Вуфер. 2-3/8 Во. Среден опсег. Црна Челична Корпа. Одговор На Фреквенцијата : 40 Hz До 25 Khz. Препорачан Опсег На Моќност : 8 Вати до 55 ВАТИ РМ. Чувствителност : 91 ДБ На 1 Вати/1 М. Длабочина На Врвот : 2-1/2 Инчи. Вклучува Две 14,5 Стапки. Должини На Жицата На Звучникот (Женски Брзи Слајдови На 1 Крај/Друг Крај Гола Жица), Осум 1,5 Инчи. Завртки За Лим, Клипови За Брзина 8, Гарантна Картичка, Заштитен Лист, Спецификации И Упатства На Кутијата. Пар.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат