Коверти со отворен крај на воздухот, 500 кутии

Коверти со отворен крај на воздухот, 500 кутии

DEN 108.00

Достапност

Барате уникатен и класичен начин за испраќање на целосна големина, распространети документи или датотеки преку поштата? Aimејм хартија Airmail 9 x12 Отворени крајни коверти се она што ви треба! Овие коверти од 9 x 12 инчи се изработени од трајни хартија од 20lb и имаат сигурна затворање на гуми за гуми за гуми за да ги одржуваат испратените предмети безбедни. Секој од нив има бела основна боја со црвена и сина наклонета граница на ленти што личи на стилот на гроздобер стационарна. Во близина на десната средина од предниот дел на секоја од нив, има сино, бел и црвен амблем со сини нацртани крилја од двете страни. Овој амблем гласи "преку Air Mail " на англиски, француски и шпански јазик. Овој пакет вклучува голем, па дури и збир од 500 коверти! Големина : 9in x 12in Боја : Количина на воздушна пошта : 500 Боја : бел отворен крај на аеродромот плик. Големина : 9 x 12 инчи. Количина : 500 коверти по пакет. Направено од 20lb хартија со мазна завршница и дизајн на воздушна пошта за да додадете малку талент во следната буква или преписка!. Овие забавни, шарени коверти се совршени за да ја направите вашата пошта да се истакнува од купот!.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Пластична експанзија на хартија Отворено крајни коверти со затворање на брендот Велкро, големина на буквата, црна, 12 пакувања
  • Новак

Пластична експанзија на хартија Отворено крајни коверти со затворање на брендот Велкро, големина на буквата, црна, 12 пакувања

DEN 2.67

Пластичните пликови за експанзија на хартија и плик со затворање на брендот Velcro се здрав, професионален