Ekena Millwork 12 W 9'H Premium Square Non-Tapered Fluted PVC Endura-Craft Cololn Colte, Mission Capital & Base

Ekena Millwork 12 W 9'H Premium Square Non-Tapered Fluted PVC Endura-Craft Cololn Colte, Mission Capital & Base

DEN 2487.20

Достапност

Квадратната колона, безвременски стил сега е достапен во проширен мобилен ПВЦ за брзо, лесно склопување и практично без одржување! Класичните колони за занаетчиски серии не се склони кон иста штета на животната средина како вистинското дрво, како што е разделување или пукање. Нивните зглобови за заклучување Е-З нема да се одвојат заради непропорционалните промени во димензиите на панелот. Кога се применуваат две палта на акрилна латекс боја, класичните колони за занаетчиски серии ќе испорачуваат години на услуга, како што вети нивната ограничена гаранција за живот против гниење, корозија и оштетување на влагата. r. r. CAP & BASE : 6 5/8 "Ширина направена од проширена клеточна ПВЦ. Подготвени за вашиот премиер и боја. Практично перформанси без одржување. E-Z За заклучување на зглобот ја прави инсталацијата ветре.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат