Miaенски Карат Карат Т.В. Емералд-исечен црн дијамант 14kt бело злато солитер со 2 парчиња невестински сет

Miaенски Карат Карат Т.В. Емералд-исечен црн дијамант 14kt бело злато солитер со 2 парчиња невестински сет

DEN 13120.00

Достапност

Изненадете ја вашата прекрасна невеста-да-бидете со овој волшебна миабела црна дијамантска солитер со 2 парчиња невестински сет. Изработено во бујно бело злато, се одликува со смарагд-исечен, сет, црн дијамант, кој е избркан во центарот. Обичниот свадбен бенд и прстенот за ангажман на Solitaire прават совршен сет на невести. Трепејќи со висока полирана завршница, овој вкоренет невестински сет е совршен за да го започне новото патување. Изработено во 14 KT бело злато. 1 КТ. Т.В. Црн дијамант. Црн дијамантски пресек : Емералд. Камења поставени од пронг. Ширина на прстенот за ангажман : 1,8мм. Ширина на свадбениот опсег : 1,8мм. Совет за солити со 2 парчиња. Април Април. Невестински сет. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат