Избор за избор на предност на родител во прав формула за новороденчиња со железо; DHA, LUTEIN, VIT E, 12. OZ CANISTER

Избор за избор на предност на родител во прав формула за новороденчиња со железо; DHA, LUTEIN, VIT E, 12. OZ CANISTER

DEN 3.00

Достапност

Споредете се со исхраната на формулата за новороденчиња од Симилак. Инспириран од мајчиното млеко, предности на родител предност за новороденчиња, формула за млеко, базирана на млеко со железо, обезбедува целосна исхрана за време на важната прва година на бебето. Оваа лесна за варење формула е специјално направена за поддршка на растот и развојот на бебето. ДХА за поддршка на мозокот; Лутеин за поддршка на очите. Нема масло од палми Олеин за поддршка на апсорпција на калциум за посилни коски. Не-ГМО состојки, состојки кои не се генетски дизајнирани. Без вештачки хормони за раст. Не е прикажана значителна разлика помеѓу млекото добиено од кравите третирани со RBST и не-RBST. Сертифициран кошер од Православната унија - ОУ -Д. Овој производ не е произведен или дистрибуиран од сопственикот на регистрираната трговска марка Симилац Аванс. Комплетна исхрана : Формула за новороденчиња за избор на родител обезбедува целосна исхрана за првата година на бебето; Споредете се со исхраната на Advance Similac. Поддржува развој на мозокот и очите : DHA за поддршка на мозокот; Лутеин за поддршка на очите; За малите возраста новороденче-12 месеци. Лесно за варење : Оваа лесна за варење формула е инспирирана од мајчиното млеко; Содржи основни хранливи материи го поддржуваат растот и развојот на бебето. Доверливи состојки за раст : не-ГМО состојки, состојки кои не се генетски инженерски; Нема хормони за вештачки раст; Без масло од палма Олеин. SNAP квалификуван : Оваа формула за новороденчиња може да се купи со дополнителни придобивки од програмата за помош во исхраната (SNAP); Како и сите американски формули за новороденчиња, формулата за предности за новороденчиња ги исполнува истите стандарди за исхрана и квалитет на ФДА како и националните брендови.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Цермоге Маици За Мажи Плус Големина Царинење Ретро 3д Печатење Патент Машка Пролетна И Есенска Маица Костум Спортски Костум
  • Новак

Цермоге Маици За Мажи Плус Големина Царинење Ретро 3д Печатење Патент Машка Пролетна И Есенска Маица Костум Спортски Костум

DEN 223.52

61" Врвови Рамо : 47см / 18.92" Колк : 116см / 45 : 3 XГолеми САД : 14 ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 18 ЕУ : 44 Врвови Биста : 136cm / 53.24" Вр

Канруло Новороденче Девојче Божиќна Облека Дедо Мраз Печати Дуксер Со Долги Ракави Ромпер Боди Есенска Зимска Облека Црвена
  • Новак

Канруло Новороденче Девојче Божиќна Облека Дедо Мраз Печати Дуксер Со Долги Ракави Ромпер Боди Есенска Зимска Облека Црвена

DEN 0.67

Ромпер За Девојче На Бебе Момче, Тркалезен Врат Со Долги Ракави Дедо Мраз Шаховска Табла Печатени Предв�

Главата на цилиндерот на моторот, Силниот Капак На Главата На Цилиндерот Од Алуминиумска Легура Отпорен на ' Рѓосување за Моторизиран
  • Новак

Главата на цилиндерот на моторот, Силниот Капак На Главата На Цилиндерот Од Алуминиумска Легура Отпорен на ' Рѓосување за Моторизиран

DEN 0.33

Главата на цилиндерот на моторот, Капакот На Главата На Цилиндерот Од Алуминиумска Легура Од 47мм Отпоре

Бикини за Бикини Костим За Капење Женска Мода Секојдневна Еднобојна Шуплива Обврзувачка Бикини Без Грб Поставува Костими За
  • Новак

Бикини за Бикини Костим За Капење Женска Мода Секојдневна Еднобојна Шуплива Обврзувачка Бикини Без Грб Поставува Костими За

DEN 3.33

Женска Мода Обична Еднобојна Шуплива Бикини Без Грб Поставува Карактеристики : 1 Дводелен костим за кап�

Блузи за вежбање со долги ракави за женски Женски Панталони Со Долги Ракави Секојдневен Елегантен Деловен Костум Комплети салон
  • Новак

Блузи за вежбање со долги ракави за женски Женски Панталони Со Долги Ракави Секојдневен Елегантен Деловен Костум Комплети салон

DEN 591.68

It изработена е од материјали ,ткаенината е многу удобна, доволно издржлива за вашето секојдневно носење