Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрен СВЕТСКИ СТРАНА

Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрен СВЕТСКИ СТРАНА

DEN 2591.84

Достапност

Направете стилски избор за да ја покажете вашата loveубов со овој впечатлив комплет за невестински сет на мијабела дијамант. Изработено до брилијантност во блескаво сребро, овој ангажман прстен и свадбени бендови се карактеризираат со 19 кружни, треперечки дијаманти (G-H, I2-I3) убаво да се одморат во сложениот дизајн на вртливата на ореол. Овој дво-парчен сет на прстен е засилен со висок полски финиш за гроздобер изглед. Носете го овој прстен за ангажман на дијаманти и свадбениот бенд со кој било ансамбл и ќе изгледате зачудувачки. Направено во сребро. 1/4 ct. Т.В. Дијаманти. Боја на дијаманти : G H. Diamond Clarity : I2-I3. Камења поставени од пронг. 2-парчен невестински сет. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат