Истегнете го капакот на мебелот со крилен стол од 1 парчиња, чоколадо

Истегнете го капакот на мебелот со крилен стол од 1 парчиња, чоколадо

DEN 511.84

Достапност

Објектите за мебел за истегнување на Морган се изработени од двонасочна плетена ткаенина што ќе ги следи контурите на вашиот мебел. Детали за паметни цвеќиња и еластични дното помагаат да се создаде сопствен реуфлостерски изглед. Истегнете го капакот на мебелот со крилен стол со 1 парчиња, чоколадо : еластично на цвест на седиштето и седиштето на седиштето Помогнете да се одржи седиштето на седиштето. Еластична во основата на капакот му овозможува да остане привлечен кон основата на вашиот мебел. Еластична е слободно лебдечка во рамките на полите на капакот. Дизајниран да одговара на мебел со перничиња од квадрат или кутија. Предната рака опуштена на 8 "ќе покрие тесни раце, но ќе се протега или ќе се протега за да прикрие до 14" ширина на раката. Плети од пресекот на задниот дел и раката ја минимизираат количината на ткаенина што треба да ја напиете. Материјал : 95 проценти полиестер, 5 проценти спандекс. Машина за перење.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат