Трговска марка ликовна уметност „украсување на Coleoptera VI 'Canvas Art by James Wiens

Трговска марка ликовна уметност „украсување на Coleoptera VI 'Canvas Art by James Wiens

DEN 1.33

Достапност

Уметник : Jamesејмс Wienssubject : Animals Tyle : Grantate Trational Product Type : Gallery-завиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има овална рамка од злато филигран околу бакар и зелена "Легатон Копертон " Буба. Bemејмес Виенс е АН Необичен доживотен пат на отворено, пораснал и се населил во Британска Колумбија опкружена со драматични планини и реки. Неговото уметничко дело, првенствено нафтено сликарство, ја одразува неговата loveубов кон природата и пејзажите. Jamesејмс студирал на колеџот за уметност и дизајн Емили Кар во Ванкувер, заработувајќи диплома за печатење и сликање. Ејмс ја примени работната етика што ја доби на семејната фарма во својата 30 -годишна кариера како професионален уметник. Ејмс е посветен на својата сопруга, децата и блиското пошироко семејство. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Овална рамка со злато филигран околу бакарна и зелена „Легатон Копертон“ буба.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат