Боемски геометриски килим во затворено подрачје, крем сива, 4 '6' '

Боемски геометриски килим во затворено подрачје, крем сива, 4 '6' '

DEN 762.40

Достапност

Додадете визуелен интерес и текстура во вашиот омилен простор со нашата багрем боемска геометриска шега во затворен килим. Ретро текстурата на Shag е направена од долготраен полипропилен и има неверојатна удобност во мијалник благодарение на нејзината луксузна дебелина од 1,18 инчи. Преголемата шема на дијаманти е секогаш во стил, додека неутралната палета игра добро со повеќе ентериери. Завршено со прекрасен раб, овој килим носи обичен и лесен изглед и чувство на вашиот околен декор. Премногу кадифен, текстура со висок куп на овој килим во затворен простор Shag, ќе ги задржи сите во вашиот дом пријатно пријатно. Изберете од асортиман на правоаголни големини. Стилот на килим е модерен, преоден, рустикален или боемски. Совршено за области со висок сообраќај како дневни соби, спални соби или подруми. Текстурата со мека шраг се одликува со дебелина на килим од 1,18 ". Сертификација : Овој производ ги исполнува потребните критериуми за да се биде овластен ОЕКО-Текс. Ткаенини и текстили кои ги исполнуваат стандардите на ОЕКО-Текс се без штетни хемикалии и супстанции. Грижа : Вакуум редовно и самото место чисто. Подлогата за килим препорачано (продадено одделно) за да спречите лизгање. Не повлекувајте лабави краеви, наместо тоа, залепете со ножици. Ротирајте периодично за да се изедначи абењето. Областа килим е анти-статички и е ослободен од ретарданти на пожар.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат