Трговска марка ликовна уметност „Математика II“ платно уметност од asonејсон nsонсон

Трговска марка ликовна уметност „Математика II“ платно уметност од asonејсон nsонсон

DEN 2601.60

Достапност

Уметник : asonејсон nsонсонсубјект : Сè уште начин на живот : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија, се одликува со уметност над црна позадина. Истакнати бои : Сина, црна, сива светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. - линиска уметност над црна позадина.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Студиото во студиото Wynwood игра тврда топка типографија и цитира инспиративни цитати и изреки wallидни уметности платно печати
  • Новак

Студиото во студиото Wynwood игра тврда топка типографија и цитира инспиративни цитати и изреки wallидни уметности платно печати

DEN 2.67

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со игра со тврда топка од отпечатоците од студиото Винвуд, �