Трговска марка ликовна уметност 'Сончовечи и платно од тикви од Маргарет Вилсон

Трговска марка ликовна уметност 'Сончовечи и платно од тикви од Маргарет Вилсон

DEN 583.84

Достапност

Уметник : Маргарет Вилсонсубјект : Сè уште начин на живот : Модерни и современи производски тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има две сончогледи во бела вазна. Истакнати бои : тен, портокалова, жолта, бела, сина, светло сина, кафеава наставници секогаш им пишуваше дома на мајката Маргарет, велејќи колку е талентирана на цртање. После колеџот Маргарет илустрираше за воено списание и беше доста патка од вода во текот на тие години, нејзината специјалност не толку многу воени системи за оружје, како што беше илустрација на децата. На крајот, Маргарет доби работа со Националната федерација за животински свет, помагајќи во дизајнирање, илустрирање и понекогаш пишува за списанието за деца за пет години. Таа сега дизајнира за непрофитна, илустрира, дизајнира и пишува хонорарни повремено, некогаш освојувајќи ги графичките списанија злато награда за дизајн на лого. Кога не работи, таа победи на сини панделки на натпревари за дрвокрадци и ја обидува раката во стакло што дува и бронзена скулптура. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Наставниците секогаш пишуваа дома на мајката Маргарет, велејќи колку е талентирана таа на цртање. После колеџот Маргарет илустрираше за воено списание и беше доста патка од вода во текот на тие години, нејзината специјалност не толку многу воени системи за оружје, како што беше илустрација на децата. На крајот, Маргарет доби работа со Националната федерација за животински свет, помагајќи во дизајнирање, илустрирање и понекогаш пишува за списанието за деца за пет години. Таа сега дизајнира за непрофитна, илустрира, дизајнира и пишува хонорарни повремено, некогаш освојувајќи ги графичките списанија злато награда за дизајн на лого. Кога не работи, таа победи на сини панделки на натпревари за дрвокрадци и ја обидува раката во стакло што дува и бронзена скулптура. - Две сончогледи во бела вазна.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Женски Врвови Со Кратки Ракави Удобни Кошули За Вежбање Женски Врв За Жени Со Долги Ракавиваказичен Дуксер Женски Јога Кошули
  • Новак

Женски Врвови Со Кратки Ракави Удобни Кошули За Вежбање Женски Врв За Жени Со Долги Ракавиваказичен Дуксер Женски Јога Кошули

DEN 438.08

Карактеристика : Овој Женски Врв Со Секојдневен И Моден Стил, Копче, Свртете Ја Јаката Надолу,Долг Ракав

Божиќен Дуксер За Жени Класичен Новогодишен Божиќен Принт Вратот На Екипажот Со Долги Ракави Лабави Врвови На Дуксери На Дозвола
  • Новак

Божиќен Дуксер За Жени Класичен Новогодишен Божиќен Принт Вратот На Екипажот Со Долги Ракави Лабави Врвови На Дуксери На Дозвола

DEN 639.84

64" ДОЛЖИНА : 78см / 30.61" рамо : 63см / 24.Материјал : полиестерокција : Дневно, покажете го случајот, метод на пер

Двојни Миленичиња Чинии Храна За Кучиња Фидер За Вода За Пиење Миленичиња Фидер За Хранење Мачки Кученце Снабдува Мали Додатоци
  • Новак

Двојни Миленичиња Чинии Храна За Кучиња Фидер За Вода За Пиење Миленичиња Фидер За Хранење Мачки Кученце Снабдува Мали Додатоци

DEN 319.84

Материјал : пластика + нерѓосувачки челик Спецификации на производот : должина ширина 24.513.54.6 Карактерис

Хортон, Џенет Црно Украсено Дрво Врамено Со Музејско Уметничко Печатење Со Двојно Матирање Насловено-Верверица Даглас стои на
  • Новак

Хортон, Џенет Црно Украсено Дрво Врамено Со Музејско Уметничко Печатење Со Двојно Матирање Насловено-Верверица Даглас стои на

DEN 255.84

Џенет Хортон претставува прекрасно Црно Украсено Дрво 23х32 Врамено со Уметничко Дело Со Двојно Матирање

Амтдх Маици Клиренс Женски Кошули Екипажот Долги Ракави Кошули За Жени Пуловер Вино Црвено Стакло Дедо Мраз Капа Дуксери За
  • Новак

Амтдх Маици Клиренс Женски Кошули Екипажот Долги Ракави Кошули За Жени Пуловер Вино Црвено Стакло Дедо Мраз Капа Дуксери За

DEN 255.84

Забелешки : кошули со ракави за жени кошула плус големина женска женска облека мода 2022 вупи голдберг бо�