11,5-грам медвуд хотел и казино чипови покер

11,5-грам медвуд хотел и казино чипови покер

DEN 3.33

Достапност

Хотелот и казиното „Deadwood“ беше место каде што бројките како Wild Bill Hickok и Camamity Jane секој го оставија својот белег. Хикок, легендарна фигура дури и во својот живот, беше застрелан во задниот дел на главата од Jackек МекКал додека играше покер во салонот број 10 на 2 август 1876 година. Тој држеше два пар, асови и осум години кога почина. Чиповите се чипови со големина на казино со дијаметар од 39мм и се со тежина од 11,5 грама. Тие ги карактеризираат шесте соодветни страни на коцки наизменично со работните места околу надворешниот раб на чипот-како и логото со топла печата на хотелот и казиното „Deadwood“ во центарот. Како специјално издание на покер чипови во казино, тие ќе направат одличен додаток на вашата игра. 11.5-грам медвуд хотел и казино покер чипови : дијаметар од 39мм. Тежина : 11,5гр. Оставете ги 6 -те соодветни страни на коцки. Топло-запечатено лого на хотелот и казиното „Deadwood“. Достапно во различни количини и апоени.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат