Трговска марка ликовна уметност „семе од птици“ платно уметност од Вајан

Трговска марка ликовна уметност „семе од птици“ платно уметност од Вајан

DEN 3.33

Достапност

Уметник : Wyannes Ubject : Animalsstyle : Eclectic Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има две птици кои се собираат на птици. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Wyanne 'Seed Bird Seed' Canvas Art.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат