Блескави Колекција Круг Црн Дијамант Контура Заоблени Редење Свадба Бенд За Жени ВО 14к Жолто Злато, Големина 8.5

Блескави Колекција Круг Црн Дијамант Контура Заоблени Редење Свадба Бенд За Жени ВО 14к Жолто Злато, Големина 8.5

DEN 10092.80

Достапност

Овој зачудувачки бенд е парче скапоцен камен што сигурно ќе ве воодушеви Што Е Изработено Во 14к Жолто Злато; Дијамантска Боја : Црн Црн Дијамант Вкупна Тежина : 0,10 Карат; Ширина На Производот : 3,10 мм (0,12 Инчи); сите дијаманти се Пенливи и 100% Природни. Сите наши производи ќе вклучуваат кутија за подароци; Број На Модел : Dr14349-8393-14ky-8,5 Ставка е помала од она што се појавува на фотографијата; Фотографијата е зголемена за да покаже детали. Црните Дијаманти може да имаат еден или два мали чипови или бели дамки; црните дијаманти во оваа ставка се полу-фацетирани и природни; овие црни дијаманти се квалификуваат како розови или дијамантски акценти; црните дијаманти во овој накит не се со квалитет на скапоцени камења и содржат различен број аспекти од 0 до 16; Природните црни дијаманти се ретки. Блескавиот рок продава само црни дијаманти термички обработени, третирани со методот На Термичка Обработка Под Висок Притисок (HPHT); во третманот СО HPHT, дијамантите се загреваат на приближно 1260 степени, а дијамантите стануваат црни; третманот СО HPHT е сосема безбеден и траен; кога станува збор за давање подароци, секогаш има ДИЈАМАНТ како што значи "ЗАСЕКОГАШ"; Затоа направете го ова крајна идеја за подароци за накит за Жени, Мајки, Вереница, Сестри и Во-закони, валентин, денот на мајката или божиќ. ГАРАНЦИЈА - сите наши дијаманти се без конфликти, нашите производи се поддржани од неверојатна услуга за клиенти и нудиме гаранција за враќање на парите за 30 дена. 90 Дена Гаранција-стоиме зад нашите производи; ве Молиме прочитајте ја нашата страница за нас за повеќе информации.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат