Трговска марка ликовна уметност „Универзум Галакси Loveубов ја прави„ Канвас уметност од Мери Урбан

Трговска марка ликовна уметност „Универзум Галакси Loveубов ја прави„ Канвас уметност од Мери Урбан

DEN 671.84

Достапност

Уметник : Мери Урбансубјект : Типографија Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има фраза завиткана околу матрицата на земјата. Истакнати бои : тен, сива, виолетова, портфолио на сино диво јаболко/фотографија ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фраза завиткана околу матрицата на земјата.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Чевли За Новороденчиња Еластични Ленти Патики Гумени Меки Ѓон Креветче Чевли Против Лизгање Мокасини За Деца Патики За Одење
  • Новак

Чевли За Новороденчиња Еластични Ленти Патики Гумени Меки Ѓон Креветче Чевли Против Лизгање Мокасини За Деца Патики За Одење

DEN 591.52

Опис : Пол : Бебе Девојки Момчиња, Новороденче, Новороденче Стил : Платно Патики, Платно Чевли, Креветчето

машки Спортски Панталони тклпехг Секојдневни Модни Долги Панталони Еднобојни Удобни Фитнес Џеб За Бодибилдинг Спортски Панталони
  • Новак

машки Спортски Панталони тклпехг Секојдневни Модни Долги Панталони Еднобојни Удобни Фитнес Џеб За Бодибилдинг Спортски Панталони

DEN 2.00

ако имате какви било прашања, слободно контактирајте не и ние ќе го решиме за вас изработен е од високок�

Машка Јакна Со Целосен Патент Со Качулка Сина Камила Кафеава Кафе Сива Качулка Блок Во Боја Графички Отпечатоци Со Патент Печатење
  • Новак

Машка Јакна Со Целосен Патент Со Качулка Сина Камила Кафеава Кафе Сива Качулка Блок Во Боја Графички Отпечатоци Со Патент Печатење

DEN 751.84

1.Пол : машки.2.Деколте : Со Качулка 3.Ткаенина : Руно 4.Должина На Ракавот : Долг Ракав Спецификации...

Женски Плус Големина Панталони Целосна Должина Црни Хеланки На Глуждот Еластични Меки Секојдневни Задници Хеланки Со Цврста
  • Новак

Женски Плус Големина Панталони Целосна Должина Црни Хеланки На Глуждот Еластични Меки Секојдневни Задници Хеланки Со Цврста

DEN 319.84

Детали за производотплус големина хеланки за жени, XL5 XL, повеќе големини за избор Одличен удобен и топол,