Арт на Гордон Семенс 'Болд орел 04'

Арт на Гордон Семенс 'Болд орел 04'

DEN 638.40

Достапност

Уметник : Гордон Семенссубјект : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernivery Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црно-бела фотографија на група ќелав орел со позадина на фокус. Истакнати бои : сива, црна, бела Гордон Семенс, роден во Северна Дакота, порасна во малиот град Карингтон. Неговата loveубов кон отворено се совпаѓаше само со неговата страст кон фотографијата и цртежите на дивиот свет. Горди научи да ужива во најдоброто од двата света и разви техника што ја нарекува Фотобуш, мешање на фотографијата и акрилните слики. Сега, секоја креативна авантура може да започне со фотографирање на диви коњи на Северна Дакота Бадлендс, пешачење во планините на глечерот или да се караат граничните води во Минесота. Во рамките на секое патување е слика и единствената надеж на Горди е да ја донесе таа слика дома. Тој е претставен од Applejack Art Partners. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Гордон Семенс 'Болд орел 04' платно уметност.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Појасни Женски Еластични Половини Печатени Обични Панталони Вежба Јога Панталони женски панталони широки панталони за жени
  • Новак

Појасни Женски Еластични Половини Печатени Обични Панталони Вежба Јога Панталони женски панталони широки панталони за жени

DEN 204.16

Женски Еластични Половини Печатени Секојдневни Панталони Вежба Јога Панталони Женски Панталоникаракт