Michelin Multiway 3D Xze 295 80R22. 148L H гума

Michelin Multiway 3D Xze 295 80R22. 148L H гума

DEN 868.64

Достапност

Michelin X Multiway 3 D Xze е комерцијална гума за сите позиции што е дизајнирана за употреба во регионални апликации за тренери. Michelin X Multiway 3 D Xze има низок отпор на тркалање, целогодишна влечење благодарение на целосните детални делта сипси, режија на шема на шара и продолжен живот благодарение на еластичниот заштитник со целосна ширина и снопови на правоаголни мониста. Дизајнот на ниска отпорност на тркалање ја подобрува ефикасноста на горивото. Наменето за употреба на сите позиции на комерцијални камиони. Широките жлебови ја принудуваат водата од шарата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта. Целосните длабоки сипчиња го зголемуваат зафатот до 25% пократко растојание за сопирање. Дизајнот на обвивка ја штити гумата од оштетување за подолг животен век.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат