ЈОТА Ул-Сезона 285 40Р В

ЈОТА Ул-Сезона 285 40Р В

DEN 2328.32

Достапност

Гумите акцелера се гуми со ултра високи перформанси дизајнирани за елеганција и безбедност. Гумите за акцелера обезбедуваат максимално држење, удобност и заштита без да се загрози стилот. Развиени специјално за возачите кои се грижат за улогата на технологијата на гуми во подобрувањето на перформансите и безбедноста на возилото, Гумите За Забрзување обезбедуваат огромна издржливост, ракување и влечење додека го зголемуваат животниот век на шарата., Произведен со помош на технологијата Делтамакс, Акцелера користи силика соединение за да постигне одличен стисок и да ги надмине силите на аквапланинг на влажен пат. Гумите се дизајнирани да го намалат нивото на бучава и емисиите на јаглерод диоксид кои значително ја минимизираат отпорноста на тркалање за да заштедат енергија. Двојниот, силен челичен појас врзан со слој на капа дава силно држење на нерамни површини на патот, додека останува стабилен и при големи брзини. Страничниот ѕид е силен и флексибилен, апсорбира удари на груби површини.Делтамакс осигурува дека сите аспекти на производствениот процес, вклучително и дизајнот на производот, се контролирани од автоматски систем, обезбедувајќи производ со висока прецизност. Најсовремената технологија е наменета да се прилагоди не само на актуелните трендови на развој на автомобили, туку и на иднината. АКЦЕЛЕРА ЈОТА СТ68 Цела Сезона 285/40Р22 110 В 1200034373. Марка : АКЦЕЛЕРА. Големина На гумата : 285/40Р22. Име на моделот : ЈОТА СТ68. Сезона : Цела Сезона.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат