Крејола Воздушно-Сува Глинена Сорта Пакет, Неутрални Бои

Крејола Воздушно-Сува Глинена Сорта Пакет, Неутрални Бои

DEN 0.67

Достапност

Идеална за занаети и училишни проекти, Глината што се суши На Воздух е фина, природна земјена глина што се стврднува од влажна глина до тврда цврста материја без печење или печење во рерна или печка. Глината е лесна за обликување и вајање. Потребни се два до три дена за зацврстување. Глината доаѓа во пакувања со фолија и во различни бои : бела, јаглен, теракота и Сончоглед.Крејола Сува Глина, Бела, Теракота, Сончоглед, Јаглен, 5 / Кутија (Количина) Се Суши на тврда цврста материја. Нема потреба од печка или печка. Калапи лесно. Бои : бела, јаглен, теракота и Сончоглед.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Индустриски студенти не сите вештерки живеат во галерија за графичка уметност во Салем метла завиткано платно печатење wallидна
  • Новак

Индустриски студенти не сите вештерки живеат во галерија за графичка уметност во Салем метла завиткано платно печатење wallидна

DEN 7196.00

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Трговска марка ликовна уметност Преглед на прозорецот Менхетен bw Канвас уметност од Филип Хугонард, црна мат, сребрена рамка
  • Новак

Трговска марка ликовна уметност Преглед на прозорецот Менхетен bw Канвас уметност од Филип Хугонард, црна мат, сребрена рамка

DEN 1.33

Тема : пејзаж на пејзаж : Современа производ Тип : Сребрена рамка, Црна матка, акрилна трговска марка лико