Гитара Снимени Верзии: Пат Метени - Светла Големина Живот

Гитара Снимени Верзии: Пат Метени - Светла Големина Живот

DEN 399.84

Достапност

(Гитара Снимени Верзии). Забелешка-за-забелешка гитара транскрипции (внимателно разгледани и одобрени од Самиот Метени!) за сите 8 песни од неговото високо реномирано студиско деби во 1975 година, кое исто така содржи една од најраните снимки на бас легендата Јако Пасториус. Вклучува : Живот Со Светла Големина * Сон За Среднозападни Ноќи * Мисури Бескомпромисен * Прослава На Омаха * Кружно Патување/Бродвеј Блуз * Сирабхорн * Пат За Уникатност * Село Единство. Содржи рачно напишана нотација и таблатура во џез стил, фотографија На Цела страница На Метени и Легенда за Нотација На Гитара. Гитара Снимени Верзии : Пат Метени - Светла Големина Живот (Мек).


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Групно Пијано на алфред За Возрасни Студентска Книга: Иновативен Метод Подобрен Со Аудио И МИДИ Датотеки За Вежбање и Изведба
  • Новак

Групно Пијано на алфред За Возрасни Студентска Книга: Иновативен Метод Подобрен Со Аудио И МИДИ Датотеки За Вежбање и Изведба

DEN 736.16

Групно Пијано на алфред За Возрасни Студентска Книга 1 : Иновативен Метод Подобрен Со Аудио И МИДИ Датот�