Винзор и Њутн Занаетчиска Боја На Масло За Мешање Вода, 37мл, Кадмиум Жолта Нијанса

Винзор и Њутн Занаетчиска Боја На Масло За Мешање Вода, 37мл, Кадмиум Жолта Нијанса

DEN 275.04

Достапност

Винзор и Њутн Занаетчиска Боја На Масло За Мешање Вода, 37мл, Кадмиум Жолта Нуеоваа маслена боја што може да се меша со вода ја комбинира конзистентноста и јачината на пигментот на вистинските масла со практичноста на боите растворливи во вода. Дизајниран да изгледа и работи исто како и традиционалната маслена боја, но без потреба од опасни растворувачи-едноставно разредете ја бојата со вода! Тоа е особено добро за уметници кои делат работен простор или за креативци кои не сакаат растворувачи или мириси во училиште или дома. Нетоксичен и лесен за употреба, лесно се чисти и со сапун и вода. Густа, путер конзистентност, Живописна боја, нетоксична, Економична вредност, квалитетен пигмент, Чисти со сапун и вода.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат