Бела Оливер Цветни Медалјон Волна Површина Килим, Сива Сребро, 11' 15'

Бела Оливер Цветни Медалјон Волна Површина Килим, Сива Сребро, 11' 15'

DEN 551.68

Достапност

Бела Килим Колекција. Глобална Инспирирана Област Килими. Колекцијата бела на убави килими инспирирани од глобалната област им оддава почит на традициите на ткаење ширум светот. Чудесните мотиви под влијание на древните племенски обрасци, ренесансните дамаски, поп-уметноста и бујните цветови го красат кадифениот, рачно тафтуван волнен куп од овие возвишени подни облоги. Збогатувачки акцент за секој луксузен декор на собата. Килимите Бела се совршени во вашиот дом за стилска, дизајнерска надградба. Боја : Сива/Сребрена. Големина : 11 'х 15'. Рака Тафтувана Во Индија. Висина на купот : 0,5 инчи. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. 100% Волна Куп. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе бои и големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Hfolob Женски Дуксер Жените Секојдневно Среќен Божиќ Печатење Екипажот Вратот Дуксер Одговара Пуловер Блузи Повик Долг Ракав
  • Новак

Hfolob Женски Дуксер Жените Секојдневно Среќен Божиќ Печатење Екипажот Вратот Дуксер Одговара Пуловер Блузи Повик Долг Ракав

DEN 290.72

Големина : S велика БРИТАНИЈА : 8 ЕУ : 34 НАС : 4 Биста : 110cm / 43.31" Рамо : 50cm / 19.69" Ракав : 62cm / 24.41" Должина : 68cm / 26.77" �

Америка Засекогаш Денот На Вљубените Љубов Расте Тука Куќа Знаме Двострани Розови Рози Пролет Лето Цветни Сезонски Двор Отворено
  • Новак

Америка Засекогаш Денот На Вљубените Љубов Расте Тука Куќа Знаме Двострани Розови Рози Пролет Лето Цветни Сезонски Двор Отворено

DEN 143.68

Америка Засекогаш куќните знамиња се двострани знамиња со сликата отпечатена и видлива од двете страни

Самикар Летен Заштеди Дозвола Летни Фустани За Жени Плус Големина Фустан За Жени Сарафани Жени Мода Секојдневно Здолниште Со
  • Новак

Самикар Летен Заштеди Дозвола Летни Фустани За Жени Плус Големина Фустан За Жени Сарафани Жени Мода Секојдневно Здолниште Со

DEN 2.00

Жените Мода Секојдневен Здолниште со Гроздобер Висок Половината Плисирани Здолниште ЗАБЕЛЕШКА : ве Мол

Подарок Жените Плус Големина Дозвола Гроздобер Фустан, Жени Плус Големина Ладна Рамо Ракав Чипка До Ноќта На Вештерките Фустан
  • Новак

Подарок Жените Плус Големина Дозвола Гроздобер Фустан, Жени Плус Големина Ладна Рамо Ракав Чипка До Ноќта На Вештерките Фустан

DEN 2.00

Овој Идораван Жените Ретро Фустани, кожатапријателски, Мека и Еластична,секси шик и енергичен стил.Совр

Кајануо Плажа Сандали Клиренс Папучи Жена Сандала Клинови Женски Летни Влечки Кристал И Пеперутка Украсете Прстен Прстен Дизајн
  • Новак

Кајануо Плажа Сандали Клиренс Папучи Жена Сандала Клинови Женски Летни Влечки Кристал И Пеперутка Украсете Прстен Прстен Дизајн

DEN 303.84

Женски Летни Влечки Кристал И Пеперутка Украсуваат Сандали За Дизајн На Прсти На Прститекарактеристик�

Спорт Тенок Силиконски Бендови За Епл Гледајте Бендови За Жени Мажи, Меки Силиконски Спортски Бендови Замена Нараквици За ивоч
  • Новак

Спорт Тенок Силиконски Бендови За Епл Гледајте Бендови За Жени Мажи, Меки Силиконски Спортски Бендови Замена Нараквици За ивоч

DEN 1.33

Тип на ставка : тенок Силиконски Часовник Лентите за ремени се достапни само во две големини 41мм=38мм=40мм