Цпу Ласерски Гравер 40w Гравирање Машина За Сечење За Дрво Метал 410* Сад Приклучок, Темно Сина

Цпу Ласерски Гравер 40w Гравирање Машина За Сечење За Дрво Метал 410* Сад Приклучок, Темно Сина

DEN 943.84

Достапност

Ново надградена компресирана машина : Ново надградена ултра-фина компресирана машина : машината прифаќа 4-пати објектив. Ве молиме избегнувајте силно влијание врз машината. Кога работите со машината за гравирање на машината, ве молиме инсталирајте. Во исто време, моќноста на машината на машината со фиксен фокус е постабилна од онаа на машината за зумирање. Надградена верзија на машина со фиксен фокус со високи перформанси : гравирање без прилагодување на фокусната должина; областа на фокусното место на новата машина е 50% помала од другите обични машини, што може да ги земе предвид и прецизното гравирање . Големина на гравирање што може да се прошири : модуларен дизајн на телото.12" Сертификација : CE, FCC, Ro HS,Fdaprecutions : 1. Прецизна оска на линијата на скалата : постојат прецизни линии на скалата На Оската Х и Оската Y, што е погодно . формати на датотеки : NC, BMP, JPG, PNG, dxf метод за пренос На Податоци : USB напојување за поврзување : Меѓународен стандарден влез на енергија : 100-240 V AC, 50/60 Hz излез : 12v 5aequimpery net тежина : 3. Опсегот на гравирање со голема површина од 410х400мм може да ги задоволи вашите различни потреби за гравирање.75" Гравирање/сечење. Во исто време спречи миленичиња од гребење на местото на машината. заштитен капак : на машината има заштитен капак за заштита на очите на корисникот и нема потреба да носите дополнителни заштитни очила.63 "големина на Пакување : 620*345*130мм/24. и високо-енергетско сечење. Повлекувачкиот мотор и оловната завртка се интегрирани, што го прави движењето. некои тенки пластични листови, сунѓер, МДФ, кожа; моќност На Машината : 40wmachine излезна оптичка моќност : 5-5, 5 WMachine бранова должина : 455 € 5nm Engraving точност : 0. материјали : материјал За Гравирање : дрво, бамбус, картон, пластика, кожа, МДФ, чеша, лакиран метал, огледало нерѓосувачки челик; материјал За Сечење : картон, неткаен материјал, тенки дрвени чипови, акрилик,.426 kgpackage тежина : 5. пакет1 x M5 ален клуч10 x Валани ленти3 x Мали дрвени чипс1 x фиксен фокус леќа1 x M3 Ален клуч1 x Четка3 x Акрилен лист1 x нерѓосувачки челик подлога плоча за сечење.Карактеристики : 1. огледало нерѓосувачки челик метал и керамика. Не допирајте ја машината со рацете, инаку може да ги изгорите рацете. Интегрална завртка за олово : машината прифаќа интегрирана завртка за олово наместо комбинирана спојка.072 kgequimpement.Спецификации : модел На Производ : АТОМСТАК а5 М50 40в големина на гравирање : 410*400мм/16.Поддржано. за брзо мерење на должината. нанесете ја машината директно на кој било спекуларен објект за рефлексија, што може да предизвика повреда на операторот или да ја изгори машината. на машината попрецизна и спојката потрајни. механизам, само треба да ја замени рамката компоненти, може да се добие 410*850мм голем гравирање големина. Список за пакување : 1 x X склопување на оската2 x Профил 57cm2 x Профил 48cm1 x Контролна кутија3 x поддршка на стапалата1 x машински очила1 x Машина 1 x 24 V 2a адаптер за напојување1 x прекинувачки кабел1 x USB кабел чекор 1-5 инсталација . технологија за фокусирање на групна колимација, оптичката моќност е 5-5, 5 W, областа за фокусирање на машината е намалена на 0,08*0,08 mm, а машината со висока густина лесно може да исече дрвена плоча со дебелина од 15мм и црн акрилик од 15мм; може директно да гравира.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Кајануо Клиренс Базен Тестенини, Базен Тестенини, Пена Базен Пливаат Тестенини,Шупливи Пена Базен Пливаат Тестенини, Лебдечки
  • Новак

Кајануо Клиренс Базен Тестенини, Базен Тестенини, Пена Базен Пливаат Тестенини,Шупливи Пена Базен Пливаат Тестенини, Лебдечки

DEN 2.67

Тестенини За Базен, Тестенини За Базен Од 60 Инчи,Тестенини За Пливање Во Базен Од Пена, Тестенини За Плив

Комплет За Утешител На рози Црно Бел Лебед Јорган Вметнете Комплет Постелнина За Птици Со Кралска Големина Романтична Цветна
  • Новак

Комплет За Утешител На рози Црно Бел Лебед Јорган Вметнете Комплет Постелнина За Птици Со Кралска Големина Романтична Цветна

DEN 3.33

Што Можеш да Добиеш 1 Крал Надолу Утешител 104" х 90 "+ 2 Кутии За Перници 36 " Х 20", 1 парчиња Утешител на Кревет �

Канруло Новороденче Девојче Божиќна Облека Дедо Мраз Печати Дуксер Со Долги Ракави Ромпер Боди Есенска Зимска Облека Црвена
  • Новак

Канруло Новороденче Девојче Божиќна Облека Дедо Мраз Печати Дуксер Со Долги Ракави Ромпер Боди Есенска Зимска Облека Црвена

DEN 0.67

Ромпер За Девојче На Бебе Момче, Тркалезен Врат Со Долги Ракави Дедо Мраз Шаховска Табла Печатени Предв�

Главата на цилиндерот на моторот, Силниот Капак На Главата На Цилиндерот Од Алуминиумска Легура Отпорен на ' Рѓосување за Моторизиран
  • Новак

Главата на цилиндерот на моторот, Силниот Капак На Главата На Цилиндерот Од Алуминиумска Легура Отпорен на ' Рѓосување за Моторизиран

DEN 0.33

Главата на цилиндерот на моторот, Капакот На Главата На Цилиндерот Од Алуминиумска Легура Од 47мм Отпоре

Маици За Денот На Независноста На мажите, Графички Маици Со Знаме На САД Со Кратки Ракави Американска Патриотска Гроздобер Маица
  • Новак

Маици За Денот На Независноста На мажите, Графички Маици Со Знаме На САД Со Кратки Ракави Американска Патриотска Гроздобер Маица

DEN 3.33

Шудагенг Маици За Денот На Независноста На Мажите, Графички Маици Со Кратки Ракави Со Знаме На Сад, Амер�