Агилност Авто делови А кондензатор за Ц за специфични модели на Хонда се вклопуваат Изберете: 2002- Хонда Цивил

Агилност Авто делови А кондензатор за Ц за специфични модели на Хонда се вклопуваат Изберете: 2002- Хонда Цивил

DEN 1142.72

Достапност

Agility Auto Parts нуди целосна линија на автомобилски кондензатори кои опфаќаат над 95% од сите апликации за возила во Северна Америка. Инженеринг и произведен под ISO 9001 / TS16949 Систем за квалитет, кондензаторите на агилност користат делови од супериорен квалитет што ги исполнуваат или ги надминуваат спецификациите на ОЕ. Премиум квалитетот е обезбеден преку строги перформанси и тестирање на издржливост. Кондензаторите за агилност ги покриваат и ладилниците R12 и R134 A и се „вклопуваат“ за лесна инсталација во вашето возило. Агилност нуди целосна линија на автомобилски кондензатори кои опфаќаат 95% од сите апликации за возила во Северна Америка.; Агилноста обезбедува вредност на неколку начини, вклучително и зголемени термички перформанси, користејќи подобрени карактеристики на дизајнот, како што е најновата технологија за екструдирани цевки од мини-микро и стандардизација на дизајнот за максимална достапност со минимални делови.; Агилност нуди овластени кондензатори кои ги исполнуваат или ги надминуваат спецификациите на ОЕ и се подготвени да бидат инсталирани надвор од кутијата за „вклопување во капки“.; Кондензаторите на агилност се дизајнирани и произведени под системите за квалитет на ISO TS16949 и се тестирани 100% протекување . Тип на кондензатор на паралелен проток. Основен материјал - алуминиум. Основни димензии - 13,50 x 0,75 x 24,75 (инчи). Поставете вклопување за лесна инсталација во вашето возило . одговара на Изберете : 2002-2005 Honda Civic и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фиксен додаток за да проверите.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат