Трговска марка ликовна уметност „Идиличен пејзаж I“ платно уметност од D.Д. Хардинг

Трговска марка ликовна уметност „Идиличен пејзаж I“ платно уметност од D.Д. Хардинг

DEN 1055.84

Достапност

Уметник : Carolee Vitalettisubject : Floral Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвен цвет во центарот на рамката. Истакнати бои : црвена, зелена, тен, розова, сива, сина светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Илустриран традиционален пејзаж.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Вашите памучни Ленени Панталони за Жени Со Џебови Цврсти Еластични Панталони За Нозе Со Широк Струк Секојдневни Лабави Исечени
  • Новак

Вашите памучни Ленени Панталони за Жени Со Џебови Цврсти Еластични Панталони За Нозе Со Широк Струк Секојдневни Лабави Исечени

DEN 319.84

[Уникатни Дизајни]Еластичните панталони за половината за жени имаат еластичен појас и дизајн на врвки з

55 x7 Автомобил Хауба Лента Налепница Авто Трки Тело Страна Лента Налепница Здолниште Покрив Хауба Браник Лента Налепница Винил
  • Новак

55 x7 Автомобил Хауба Лента Налепница Авто Трки Тело Страна Лента Налепница Здолниште Покрив Хауба Браник Лента Налепница Винил

DEN 3.00

Карактеристики : * Големина : 55 "* 7 " (140см Х 18см) * Материјал : Винил*Боја : Мат црн пакет вклучува : 1* Налепниц