Брилијантност фино накит девојки Аурора бореалис кристали топка столпчиња во 10к жолто злато

Брилијантност фино накит девојки Аурора бореалис кристали топка столпчиња во 10к жолто злато

DEN 3.33

Достапност

Додадете малку забавен стил на колекцијата за накит на детето со овие стилски брилијантни убави накит 10 K жолто злато 4,8мм топка со обетки од кристална топка од Аурора Бореалис. Едната страна од овие обетки е опфатена со треперлива Aurora borealis кристал, додека другата страна е полирана. Кристалната топка мери приближно 4,8 мм, а другата страна е полирана топка назад. Затворањето на топката на овие обетки обезбедуваат удобност и безбедност кога се носат на ушите. Ова ќе направи прекрасен подарок за многу прилики. Обетки обетки. Женски обетки. Брилијантност фино накит. Тип на метал : злато. Карат : 10к. Метална боја : жолта. Метална завршница : Полиран. Големина : 4,8мм топка. Поддршка : завртка за завртки и орев. Камен : Аурора Бореалис Кристал. Камена боја : Иридесен бело. Големина и форма на камен : 4,8 мм кружна кристална топка. Категорија : Дете. Приближна готова тежина : 0,40 грам.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат