Трговска марка ликовна уметност „Алабама Хилс Мунриз“ платно уметност од американско училиште

Трговска марка ликовна уметност „Алабама Хилс Мунриз“ платно уметност од американско училиште

DEN 3.00

Достапност

Уметник : American School Subject : Пејзаж-апелатива : Модерен Farmhouse Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има мала месечина во дневното небо над планините. Истакнати бои : сина, тен, портокалова, сива, црна, кафеава американска уметност започна со процветаните традиции на домородната американска уметност, проследени од внимателно влијание од шпанското влијание, бидејќи тие почнаа да колонизираат. Кон крајот на 18 -ти и почетокот на 19 век, уметниците првенствено насликани портрети и некои пејзажи во стил базиран главно на англиско сликарство. Американските уметници станаа се повеќе квалификувани во почетокот на 19 век, истовремено со воспоставувањето на инфраструктурата за обука на уметници. Од 1820 година училиштето Хадсон река започна да произведува романтично сликарство во пејзажот што беше оригинално и се совпаѓа со огромната скала на американски пејзажи. Американската револуција произведе побарувачка за патриотска уметност, особено сликарство во историјата, а паралелно девопопмент во руралната Америка беше американското занаетчиско движење, кое започна како реакција на индустријата за револуција. Случувањата во модерната уметност во Европа дојдоа во Америка од изложби во Newујорк, како што е „Оклопното шоу“ во 1913 година. По Втората светска војна, Newујорк го замени Париз како центар на светот на уметноста; Оттогаш, многу американски движења ја обликуваа модерната и постмодерната уметност и денес опфаќа огромен спектар на стилови. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мала месечина во дневното небо над планините.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Ткаенина За Домаќинство Двојни Рачки Корпа За Складирање Корпа Плакар Играчка Облека Пешкир Перење Бо Контејнер Организатор
  • Новак

Ткаенина За Домаќинство Двојни Рачки Корпа За Складирање Корпа Плакар Играчка Облека Пешкир Перење Бо Контејнер Организатор

DEN 1119.84

Опис : Повеќенаменско Складирање Бинсовршен за канцеларија, плакар, спални соби, бањи, оставата, чајната

Јувул Женски Кошули, Долги Маици За Жени Врвови Летни Резервоари Блузи Новина Резервоар Обични Без Ракави Лабава Празнична Цевка
  • Новак

Јувул Женски Кошули, Долги Маици За Жени Врвови Летни Резервоари Блузи Новина Резервоар Обични Без Ракави Лабава Празнична Цевка

DEN 224.64

Карактеристики : 1.Карактеристики : Обични Врвови, Без Ракави, Хеџинг, Печатени Врвови, Цврсти Врвови, Сек

Хуанледаш Држач За Риболовни Прачки Прегради за Брза Тока без Удари Шарена Решетка За Поддршка Спречува Паѓање На Вертикални
  • Новак

Хуанледаш Држач За Риболовни Прачки Прегради за Брза Тока без Удари Шарена Решетка За Поддршка Спречува Паѓање На Вертикални

DEN 2.33

Опис : со дизајн монтиран на ѕид, овој држач за прачка може силно да се адсорбира и да не се гребе лесно, п�

Фустан Чевли За Девојчиња Во Вазшоп Удобни Станови Ремен За Глуждот Мери Јапеејн Сандали Против Лизгачки Лак Принцеза Чевли
  • Новак

Фустан Чевли За Девојчиња Во Вазшоп Удобни Станови Ремен За Глуждот Мери Јапеејн Сандали Против Лизгачки Лак Принцеза Чевли

DEN 223.84

Опис : Пол : Девојки, Девојче, Деца, Детски Стил : Станови, Чевли За Облекување, Мери Јапеејн, Чевли За Прин�