Трговска марка ликовна уметност „Макапуу светилник“ платно уметност од Камерон Брукс

Трговска марка ликовна уметност „Макапуу светилник“ платно уметност од Камерон Брукс

DEN 2.67

Достапност

Уметник : Камерон БруксСубјект : Пејзаж-апелатива : Тип на крајбрежје Производ : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија го карактеризира светилникот Макапуу во центарот на рамката. Истакнати бои : црна, сива, сина, светло сина, зелена, кафеава Камерон Брукс е роден и израснат во Хонолулу, здраво. и дипломирал на академијата Пунаху во 2001 година. Тој е специјализиран за воздушна фотографија на Хавајските острови во последните 2 години и ги фати оддалечените области на Оаху и Кауаи на начини што досега не биле видени. Објавени се бројни статии за неговата работа на Хафингтон пост во 2014 година, кои помогнаа да се придвижи неговата кариера на нови височини. "Најголемиот дел од мојата работа . лета ниско над популарните места за сурфање . тоа е едно од нај духовните искуства што може да ги има човекот на земјата . Посакувам да го пренесам тоа чувство преку моите слики. -clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Светилникот Макапуу во центарот на рамката.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат