Надворешна боја на Хеп, надворешна боја + буквар сатен, зимска праска розова, галон

Надворешна боја на Хеп, надворешна боја + буквар сатен, зимска праска розова, галон

DEN 2.00

Достапност

Glidden® High Endurence® Plus Надворешна боја + Primer го носи квалитетот што го очекувате од Glidden® до вашите проекти на отворено. Оваа изведба на латекс-боја е идеална за правилно подготвена или претходно обоена надворешна дрво, штуко, бетон, претходно примиран и неискрена табла, табла за цемент на влакна, измешана алуминиум, исушена винил обвивка*и метал. 100% акрилна формула штити од УВ зраци и се спротивставува на бледнее во боја. Обезбедува одлична скриена и адхезија и облога отпорна на мувла што може да се примени на ниски температури (до 35ºF). *Винил обвивка и слични пластични композити не треба да бидат обоени со боја потемна од оригиналната боја. Сликањето винил обвивка или пластични композити со потемна боја може да предизвикаат да се искриват. Изборот на боја за употреба преку винил обвивка е ограничен. За информации, јавете се на 1-800-441-9695. Надворешна течна боја + буквар*. 100% акрилик. Одлично покривање на адхезија до 400 квадратни метри по галон. Се спротивставува на бледнее, пукајќи суво време 30-60 минути, повторно 2-4 часа. Достапно во избраната палета на нашите најпопуларни бои.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Најдобар Спреј За Болви И Крлежи Со нежна Магла За Мачки, Убиец На Болви со Сертифицирани Природни Масла, Спреј За Нежна Магла
  • Новак

Најдобар Спреј За Болви И Крлежи Со нежна Магла За Мачки, Убиец На Болви со Сертифицирани Природни Масла, Спреј За Нежна Магла

DEN 1.00

Формулиран специјално за мачки Објавете војна на болви и крлежи на вашата мачка и околу вашиот дом Со На