Заштитена марка ликовна уметност „Ритам I“ платно уметност од Алонзо Саундерс

Заштитена марка ликовна уметност „Ритам I“ платно уметност од Алонзо Саундерс

DEN 1.67

Достапност

Уметник : Alonzo Saunders Subject : Abstract Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црна линија уметност над апстрактна позадина. Истакнати бои : Бела, тен, црна, црвена, сива светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. - црна линија уметност над апстрактна позадина.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Женски Летни Врвови Женски Секојдневен Долг Ракав Отворено Копче Тркалезен Врат Лабава Плисирана Туника Кошула Ноќта На Вештерките
  • Новак

Женски Летни Врвови Женски Секојдневен Долг Ракав Отворено Копче Тркалезен Врат Лабава Плисирана Туника Кошула Ноќта На Вештерките

DEN 0.33

Добредојдовте во нашата продавница Наша цел е да ви служиме со прекрасна стока и да се надеваме дека ќе �

Розарива Хартија Што Се Преклопува Кинески Фенери Празничен Тркалезен Висечки Фенер Декор За Новогодишен Пролетен Фестивал-Бело
  • Новак

Розарива Хартија Што Се Преклопува Кинески Фенери Празничен Тркалезен Висечки Фенер Декор За Новогодишен Пролетен Фестивал-Бело

DEN 2.00

Опис Фенерите се древен кинески традиционален занает, потекнува од Династијата Западен Хан пред повеќе

Женско Стп Кожено Мини Здолниште Секси Висок Струк Тенок Фит Сјај Светкаво Боди Молив Кратки Здолништа Забава Клубска Облека
  • Новак

Женско Стп Кожено Мини Здолниште Секси Висок Струк Тенок Фит Сјај Светкаво Боди Молив Кратки Здолништа Забава Клубска Облека

DEN 3.33

Ве молиме љубезно забележав дека оваа ставка ја продава Ли Нуо Тонг 1 од Пазарот Џојбај.Женски Слаби Здо�

Мажи Со Цврста Боја Еластична Врвка За Половината Со Џебни Шорцеви За Пливање На Плажа Фитнес Спорт Трчање Шорцеви За Истегнување
  • Новак

Мажи Со Цврста Боја Еластична Врвка За Половината Со Џебни Шорцеви За Пливање На Плажа Фитнес Спорт Трчање Шорцеви За Истегнување

DEN 287.84

Мажи Летни Пливачки Шорцеви Еластична Врвка За Половината Со Цврста Боја Со Џебови Стебла за Пливање...

Зимски Панталони За Жени Плус Големина Жени Мода Секојдневен Печатени Тесни Хеланки Висок Половината Долги Панталони Флеш Зема
  • Новак

Зимски Панталони За Жени Плус Големина Жени Мода Секојдневен Печатени Тесни Хеланки Висок Половината Долги Панталони Флеш Зема

DEN 1.00

Женски Модни Секојдневни Печатени Тесни Хеланки Висок Половината Долги Панталони Карактеристики : 1.Ка�

Мијаилима Слушалки Слушалки Жица Завиткајте Кабел За Намотување Организатор Кабелски Колектор Силика Пхоме Складирање На Текстил
  • Новак

Мијаилима Слушалки Слушалки Жица Завиткајте Кабел За Намотување Организатор Кабелски Колектор Силика Пхоме Складирање На Текстил

DEN 159.84

Големината на производот ќе добиете : 13см*10см*1см2 Парчиња Слушалки Слушалки Жица Завиткајте Кабел Орган