Трговска марка ликовна уметност „Вода птици II“ платно уметност од Х. Л. Мејер

Трговска марка ликовна уметност „Вода птици II“ платно уметност од Х. Л. Мејер

DEN 3.00

Достапност

Уметник : H. L. Meyersubject : Animalsstyle : Modern-Century Modern Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има мала птица која стои во центарот на рамката. Истакнати бои : бела, тен, кафеава, сива, црна светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. - Мала птица која стои во центарот на рамката.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Слупено пасење крави Кантри ливада планини животни и инсекти галерија за фотографирање завиткано платно печатење wallидна уметност
  • Новак

Слупено пасење крави Кантри ливада планини животни и инсекти галерија за фотографирање завиткано платно печатење wallидна уметност

DEN 383.84

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок