Siobhan 'Bo of Chocolates' Art Canvas

Siobhan 'Bo of Chocolates' Art Canvas

DEN 2.00

Достапност

Уметник : Siobhansubject : Model Style : Modern & Modernively Product Type : Gallery-завиткан платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има приказ на кутија чоколади со шема. Истакнати бои : Бело, црно, сиво Моето име е Сиобан Мејсон и јас сум уметник кој живее во Вишита Фолс, Тексас. Заработив диплома за новинарство со акцент во рекламирањето од државниот универзитет во Ново Мексико. По дипломирањето, мојот сопруг, Рој и јас се преселивме во Вишита Фолс, Тексас, каде што работев како наградуван графички уметник во локалниот весник и локална агенција за реклами. Преземајќи 20 -годишна пауза од работа за да ги подигнам моите две момчиња, Сем и Рајли, мојата прва можност да се вратам во светот на уметноста, дојде кога една локална група ја стави на настанот Мане. Ова беше шанса уметниците да насликаат коњ што ќе биде изложен низ градот. Јас доставив дизајн и беше избран да сликам коњ кој е изложен во локално средно училиште. Групата потоа ме замоли да сликам втор коњ што е изложен во градот. Имав две претстави преку Кемп Центарот за уметност и јас сум член на Здружението на уметности Вишита Фолс. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Siobhan 'Box of Chocolates' Canvas Art.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Патент спуштете го џемпери за есен на вратот трендовски пулвер плус големина врвови модна пролетна облека за жени со цврста
  • Новак

Патент спуштете го џемпери за есен на вратот трендовски пулвер плус големина врвови модна пролетна облека за жени со цврста

DEN 2.33

Добредојдовте на Cymmpu Cymmpu е продавница за облека која е специјализирана за женски кошули , џемпер , фус�

Папки за датотеки со низа заклучување канцелариски торби за датотеки водоотпорен PP датотека паричник јасен документ папка за
  • Новак

Папки за датотеки со низа заклучување канцелариски торби за датотеки водоотпорен PP датотека паричник јасен документ папка за

DEN 287.84

100% сосема нови и високо квалитетни дескрипција : Карактеристики : Голем капацитет Пакет од 12 парчиња па�

Дарт црно украсено дрво, врамено со музејски уметнички принт со двојно матки, со наслов - сопственик на земјиште на Калифорнија
  • Новак

Дарт црно украсено дрво, врамено со музејски уметнички принт со двојно матки, со наслов - сопственик на земјиште на Калифорнија

DEN 575.84

Дарт претставува зачудувачки црно украсно дрво од 26х32, врамено со двојно матично wallидно парче, со насло�

Дајли момчиња кои шетаат чевли се лизгаат на патики мрежи станови на отворено анти -судир еластични дишечки обични чевли бели
  • Новак

Дајли момчиња кои шетаат чевли се лизгаат на патики мрежи станови на отворено анти -судир еластични дишечки обични чевли бели

DEN 351.84

Опис : Пол : Деца, Унисекс, Девојки, момчиња, Детска стил : Обични патики, патики, атлетски чевли, чевли за о

Менс кошули и шорцеви на Рбаофуџи Две сетови модни мажи лето печатење краток ракав О-вратот на вратот+долги панталони Поставете
  • Новак

Менс кошули и шорцеви на Рбаофуџи Две сетови модни мажи лето печатење краток ракав О-вратот на вратот+долги панталони Поставете

DEN 1.67

✿ Друго : Ова е одличен подарок за вашите loversубовници или за себе.53' 'Hip : 110cm / 43 Забележете : миење на рака �