Супериорен Тирни Памук Перкале Длабоко Џеб Лист Во Собата, Близнак, Круна Сина

Супериорен Тирни Памук Перкале Длабоко Џеб Лист Во Собата, Близнак, Круна Сина

DEN 894.56

Достапност

Лебдат надвор да спие Со Тирни Перкале Длабоко Џеб Лист Во собата. Добро изработен од квалитетен, 100% Памук со пријатно броење од 300 конци и тесно ткаена перкале конструкција, овие чаршафи се јасни, дишат и лесни. Секое предиво е исткаено над и под следното за да се направи мазна ткаенина што е еластична и смирувачка за кожата; одлична опција за употреба во текот на целата година. Секој сет вклучува 1 рамен лист, 1 вграден лист и 2 навлаки за перници (1 навлака за перници е вклучена со ГОЛЕМИНИ БЛИЗНАЦИ и Близнаци XL). Целосно еластичниот вграден лист може да се пофали со длабока џебна конструкција која е дизајнирана да одговара на преголеми душеци дебели до 18 инчи. Достапно во мноштво цврсти, мат бои, ажурирањето на вашиот простор е ветре! Трансформирајте ја вашата спална соба во светилиште со додавање дополнителни навлаки за перници или комплет навлака за јорган, продадени одделно. Ткаенина за дишење што е кул на допир. Перкале ткаенината станува помека со секое перење. Еднослојна конструкција. Целосно еластичен вграден лист е дизајниран да одговара на душеци дебели до 18 инчи. Стил : Модерен, Модерен И Современ Од Средината На Векот, Преоден. Бои : Бургундска, Руменило, Круна Сина, Сива, Слонова Коска, Јоргована, Темносина, Платина, Жалфија, Чаден Бисер, Тен, Бела. Нега : ве Молиме следете ги упатствата на етикетата за нега со цел да се минимизираат брчките и/или намалувањето. Отстранете ја постелнината од машината за сушење веднаш, притиснете со топло железо доколку е потребно. Димензии : Близнак : Вграден Лист : 39 инчи широк x 76 инчи долг x 15 инчи длабок рамен Лист : 66 инчи широк x 96 инчи долга навлака за перница : 20 инчи широк x 30 инчи ДОЛГ ДВОЕН XL : Вграден Лист : 39 инчи широк x 80 инчи долг x 15 инчи длабок рамен Лист : 66 инчи широк x 100 инчи долга навлака за перница : 20 инчи широк x 30 инчи долг : Вграден Лист : 54 инчи широк х 75 инчи долг х 15 инчи длабок рамен лист : 81 инчи широк х 96 инчи долги навлаки за перници : 20 инчи широк х 30 инчи долг краквин : ВГРАДЕН ЛИСТ : 60 инчи широк х 80 инчи долг х 15 инчи длабок рамен лист : 90 инчи широк х 102 инчи долги навлаки за перници : 20 инчи широк х 30 инчи долго : вграден лист : 78 Инчи Широк Х 80 инчи долг х 15 инчи длабок рамен лист : 108 Инчи Широк х 102 инчи долги навлаки за перници : 20 инчи широк х 40 инчи долг калифорниски крал : вграден ЛИСТ : 72 инчи широк х 84 инчи долг х 15 инчи длабок рамен лист : 108 инчи широк х 102 инчи долги навлаки за перници : 20 инчи широк х 40 инчи Долг Сплит Крал : Вграден Лист : 38 инчи широк х 80 инчи долг рамен лист : 108 инчи широк х 102 инчи долги навлаки за перници : 20 инчи широк х 40 инчи долг.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат