Фолкарт Акрилна Занаетчиска Боја, Мат Финиш, Средно Сива, фл оз

Фолкарт Акрилна Занаетчиска Боја, Мат Финиш, Средно Сива, фл оз

DEN 116.16

Достапност

Фолкарт 2 Фл Оз Средно Сива Мат Акрилна Боја е формула за квалитет на уметникот што занаетчиите ја сакаат за различни уметности и занаети. Со експанзивна палета на бои, Фолкарт Акрилните Бои нудат богата, кремаста конзистентност за исклучително мешање и засенчување со одлична покриеност. Од прекрасни рачни слики до стилски техники за матрицирање и дизајн, Фолкарт дава извонредни резултати! Фолкарт Акрилните Бои се задолжителни производи за секој занаетчија да ги има при рака за основно обложување, матрицирање и многу повеќе. Без разлика дали сте почетник или стручен занаетчија, ќе ви се допадне разновидноста на оваа премиум акрилна боја како дел од вашите материјали за уметност и занаети. Развиена и за сликање со мозочен удар и за разновидни декоративни занаетчиски активности, фолкартовата линија на бои содржи неверојатни бои во различни формули и завршетоци за да ја инспирира вашата креативност. Користете ги овие прекрасни акрилни бои, со мат финиш, на различни површини како дрво, платно, хартија, Стиропор, хартиена маше и многу повеќе. Префериран бренд меѓу занаетчиите, сликарите и уметниците, Фолкарт Акрилната Боја е главен производ во секоја колекција занаетчиски материјали! РАЗНОВРСНА БОЈА - овие акрилни бои со квалитет на уметник се богати и кремасти и се совршени за основно обложување, матрицирање и многу повеќе. Оваа боја доаѓа во пригодна големина од 2 мл. ПРЕКРАСНА МАТ ФИНИШ - Фолкарт Акрилната Боја има неверојатна мат финиш-совршена за сите ваши уметности и занаети!. КОРИСТЕТЕ На ПОВЕЌЕ ПОВРШИНИ-Користете Фолкарт Акрилна Боја на различни површини како дрво, хартија, платно, Стиропор, хартиена маше и многу повеќе. ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ-Чистењето е лесно Со фолкарт акрилна боја! Едноставно исчистете додека сте влажни со сапун и вода. КВАЛИТЕТНА ФОРМУЛА - оваа нетоксична акрилна боја на база на вода нуди формула за квалитет на уметникот која има кремаста конзистентност за исклучително мешање и засенчување. ДОВЕРЛИВ БРЕНД-најпосакувана марка меѓу занаетчиите, сликарите и уметниците, Фолкарт е главен производ во секоја колекција уметнички материјали.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат