Кели Еџ Турнеја С 225 60Р 99В Гума За Сите Сезони Одговара: - Погодност На Субару Крострек, - Географска Широчина На Џип Чироки Плус

Кели Еџ Турнеја С 225 60Р 99В Гума За Сите Сезони Одговара: - Погодност На Субару Крострек, - Географска Широчина На Џип Чироки

DEN 3.33

Достапност

Кели Еџ Туринг А/С 225/60Р17 99В Гумата За Сите Сезони Е сигурна гума за сите сезони што ќе ги добие возачите од точката А до Точката Б, додека обезбедува сигурно ракување и сигурно секојдневно возење. Карактеристиките на Новиот Kelly Edge® Touring A/S вклучуваат : Гризечки Рабови на Блокот на Шарите дизајнирани да помогнат да се обезбеди влечење во сите сезони во влажни, суви и снежни услови. Убедливите Жлебови помагаат да се евакуираат водата и кашеста маса од шарата за зголемен стисок. Цврстите Аголни Блокови на Шарите помагаат да се стабилизира стапалото на шарата за да се промовира долга облека за шарите. Симетричната Шема на Шарите помага да се обезбеди сигурно ракување и непречено возење. Соединението на силика шара помага да се подобрат облеката за шарите и влажната влечна сила. Големина : 225/60Р17. Индекс На Оптоварување : 99. Симбол На Брзина : В. Тип На Гума : Цела Сезона. Гаранција : 65000 Милја Ограничена Гаранција За Облека. Гума Раб Не Се Вклучени.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат