Nitto NT 195 55r V Гума Одговара: 2007-Хонда Фит Спорт, 1999-Хонда Граѓански Си

Nitto NT 195 55r V Гума Одговара: 2007-Хонда Фит Спорт, 1999-Хонда Граѓански Си

DEN 880.00

Достапност

Nitto NT450 Екстремни Перформансикарактеристики и Придобивкисите временски тракцијаиздржливост со голема брзина подобрена контролираноствибрации-бесплатен возач подолготраен животен преглед На шарите Екстремните Перформанси Nitto NT450 се перформанси, гума за сите сезони произведена за патнички возила и Теренци. Нито нуди гаранција за облека од 45.000 милји со овој модел.Моделот на шарите има двоен V дизајн кој цврсто ја зафаќа површината на патот во сите суви, влажни и зимски временски услови. Ова обезбедува побезбедно возачко искуство бидејќи моделот лесно ги освојува сите услови. Двојната V шема на шарите со страничните процепи и закосените жлебови ја растураат водата и кашеста маса од под стапалото за ефикасно да спречат хидропланирање. Зголемениот зафат на патот и отпорноста на хидропланирање обезбедуваат побезбедно возачко искуство.Дизајнот на шарите, исто така, има двојни централни блокови на ребрата и шарите на рамената кои ја подобруваат контролата на гумите. Двојните централни ребра цврсти периферни елементи на блокот на шарата одржуваат постојан контакт со патот што ја подобрува одговорноста на управувачот и стабилноста на возењето. Како резултат на тоа, гумата станува побрза и попрецизна во одговорот на командите на возачите и се стабилизира за време на погонот. Блоковите на шарите на рамената ги зголемуваат рабовите на гризење што ги обезбедува моделот и ја зголемуваат способноста и моќта за свиоци и маневрирање.Внатрешната структура на гумите го подобрува искуството во возењето. Ја одржува оптималната форма на гумите, дури и под притисок на возење со голема брзина, што спречува деформација на гумата. Одржуваната, оптимизирана форма на гума му овозможува на моделот внимателно да ја следи површината на патот. Ова ги намалува вибрациите на патот што се чувствуваат во кабината на возилата и нуди удобно и пријатно возачко искуство и зголемени нивоа на удобност.Нт450 Екстремните Перформанси обезбедуваат долготрајна употребливост. Соединението со двојна гума е отпорно на абење што му овозможува да ја забави стапката на абење на шарата. Побавната стапка на абење на шарата го продолжува животниот век и употребливоста на гумите, што го прави моделот поекономичен. Nitto nt450 P195/55 R15 85 V bsw Сите сезонски Гуми Одговара : 2006-11 Hyundai Акцент GLS 2007-11 Kia Рио LX 2006 Сузуки Форенза Премиум 2007-08 Сузуки Форенза База 2008-11 KIA Rio5 EX Sport 1994-96 Acura Integra GS-R 1999-2001 МАЗДА ШТИТЕНИК ЕС 1998-99 нисан сентра Се 2002-03 Мазда Штитеник ДХ 1997-2001 акура интегра тип р 2004-05 Сузуки Форенза Екс 2006-07 Киа Рио5 Сх 2002-03 сузуки Аерио Сх 2001 Хјундаи Тибурон База 2007-08 СУЗУКИ РЕНО БАЗА 2006 Сузуки Аерио сх Премиум 2004-05 Сузуки АЕРИО ЛХ 1993-95 Тојота мр2 турбо 1995-98 Нисан 200сх Се-Р 2005 Сузуки Рено Екс 2007 Сузуки Аерио Премиум 2006 СУЗУКИ Рено ПОГОДНОСТ 2000-01 сузуки ПОЧИТ GLX ПЛУС И ПОВЕЌЕ-додадете го вашето возило во Нашиот Додаток за вклопување За Да Проверите.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат