2. Кабел-А-Машки до Б-Машки За Биксолон Пос Печатач-ФТ СЛОНОВА КОСКА

2. Кабел-А-Машки до Б-Машки За Биксолон Пос Печатач-ФТ СЛОНОВА КОСКА

DEN 1.33

Достапност

USB 2.0 кабелот Huetron има стандарден ТИП-USB конектор А НА едниот крај и стандарден конектор Тип-Б на другиот што е изграден за поврзување и исклучување одново и одново без губење на сигналот. Тоа ви помага да ги максимизирате перформансите за вашите уреди, како што се надворешни хард дискови, печатачи, уреди за дигитална фотографија и многу повеќе. За уреди со постара USB верзија, овој кабел е компатибилен наназад, така што сепак можете да ја направите врската. Овој кабел има стандарден ТИП-USB конектор НА едниот крај и стандарден конектор Тип-Б на другиот крај. На пример, Можете да го приклучите конекторот Тип-А во вашиот компјутер, а потоа да го приклучите конекторот Тип-Б во уред со порта Тип-Б. поддржува брзи стапки на податоци на најновите USB 2.0 периферни уреди! И, исто така, е целосно компатибилен со сите претходни УСБ-уреди. Штит против мешање-Метален мрежен штит и штит Од Алуминиумска фолија отколку што обезбедува заштита од бучава од електромагнетни и радиофреквентни сигнали, одржувајќи го вашиот сигнал јасен со помало губење на пропусниот опсег за повисоки перформанси. Цврст, издржлив Цврст, овој USB 2.0 кабел е изграден за поврзување и исклучување одново и одново без губење на сигналот. Материјали - јадрото на проводникот е изработено од бакар без кислород со висока чистота за да се подигне преносливоста на сигналот и стабилноста, надворешната кожа усвојува нов пвц транспарентен материјал за заштита на животната средина, кој има долга отпорност на абење и долг работен век.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат