Цилиндерот за сопирачки на сопирачките на сопирачките на сопирачките Raybestos WC се вклопува: 1989-1993, MAZDA MPV

Цилиндерот за сопирачки на сопирачките на сопирачките на сопирачките Raybestos WC се вклопува: 1989-1993, MAZDA MPV

DEN 0.67

Достапност

Производите за сопирачки на елементите3 доставуваат ново ниво на контрола и доверба на возачите. Нашата врвна линија за сопирачки го испорачува она што го очекувавте од најдобрите во сопирачките со додавање на надградени атрибути на производи. Линијата Element3 го воспоставува Рејбестос како водечки иноватори во индустријата за сопирачки за задниот дел. Со линијата Raybestos Element3, можете да очекувате целосен избор на премиум компоненти на сопирачките за целосно покривање на системот за сопирање. компоненти, испорачувајќи врвни перформанси и безбедност. Ние одговараме на сите детали со спецификациите на ОЕ, од материјалите до дизајни специфични за возилото. На пример, кога некои конкуренти ги исекуваат аглите користејќи чизми за меки тркала, нашите чизми се совпаѓаат со форма, вклопување и функција. Спецификациите на ОЕ обезбедуваат перформанси што е : конзистентна, безбедна и сигурна. Ние гарантираме дека нашите цилиндри на тркалото на елементите3 ќе настапат добро или подобро од делот на ОЕ, со дизајни специфични за возилото направени од леано железо или алуминиум. Нашите цилиндри на тркалото се тестирани од 100% , обезбедувајќи сигурни перформанси и без истекување. Нежната завршница за заптивка испорачува висококвалитетен заптив. Ова го зголемува животот на гумените делови и обезбедува перформанси без протекување. Компонентите на гума од EPDM и SBR нудат супериорен отпор на : топлина, корозија и истекување. Завртките за крварење на цилиндрите на нашите тркала се обложени со зацврстена цинк дихроматска тривална обвивка. Ова обезбедува дополнителна заштита и додадена издржливост за подолг животен век. Raybestos WC37968 Element3 Цилиндар на тркалото на сопирачките на сопирачките.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат