Карат Т.В. Дијамант бајпас класичен прстен за ангажман на жолто злато

Карат Т.В. Дијамант бајпас класичен прстен за ангажман на жолто злато

DEN 8640.00

Достапност

Безвременски и елегантен, овој прстен за ангажман на дијаманти е класичен изглед што ќе го обожава. Создадено во жолто злато, окото е привлечено кон тркалезниот центар за дијаманти. Бајпас Хало рамка со помали дијаманти со акцент го обвиткува центарот на камен во пенлива прегратка, додека дополнителните дијаманти го насочуваат поделениот дел од прстенот. Дизајнирана да го одземе здивот, овој прстен се плени со дијаманти и полиран сјај. Империјал 3/4 Карат Т.В. Дијамант бајпас Класик 14КТ прстен за ангажман на жолто злато : Тежина на дијамант : 3/4 ct. T.W.Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Setting : Prong Setcrafted in 14kt жолти златни попарни во големини 6-9 не се занимава со дијаманти.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат