Gamer Master GMA6800CPG Desktop Gaming W AMD Ryzen 2400G 3,6GHz, 8GB DDR4, 1TB HDD, NVIDIA GEFORCE GT 2GB, 802.11AC WiFi, Осветлување на случајот RGB, осветлување на случајот, Windows Home 64-битни

Gamer Master GMA6800CPG Desktop Gaming W AMD Ryzen 2400G 3,6GHz, 8GB DDR4, 1TB HDD, NVIDIA GEFORCE GT 2GB, 802.11AC WiFi, Осветлување

DEN 11184.00

Достапност

Нашиот најнов Cyber Power PC Gamer Master Series на игри со игри на игри сега е напојувана од најновиот процесор Ryzen 5 2400 G на AMD на најновата архитектура AM4. Процесорот Ryzen е јадрото на серијата со брза брзина на обработка и до 4 јадра/8 нишки за без напор мулти-задача. Покрај тоа, оваа уникатна G серија на Ryzen процесори вклучува AMD Radeon RX Vega 11 графики на бродот. Тоа е високо квалитетна вистинска конзола за игри на конзола веќе вградена. Го добивате најнапредниот, моќен компјутерски и графички хардвер, споен заедно во еден процесор за да испорачате продуктивност и игри со високи перформанси. Cyber Power PC Gamer Master GMA6800 CPG Desktop Gaming PC W/ AMD Ryzen 5 2400g 3,6 GHz, 8 GB DDR4, 1 TB HDD, NVIDIA GEFORCE GT 730 2 GB, 802.11 AC Wi Fi, Custom RGB Case Lighting, Windows 10 Home 64-битни (бр. Придобивки : AMD Ryzen? 5 2400 G, 3,6 GHz (MAX 3,9 GHz), 4 MB L3 кеш, 4 јадра/8 процесор за навои. 8 GB DDR4 SDRAM/64 GB (MAX). 1 TB, SATA III, 7200 вртежи во минута хард диск. Интегриран 10/100/1000 Ethernet, 802.11 AC Wi Fi. Nvidia Geforce GT 730 2 GB, PCI Express x 16 графики. Дополнителни карактеристики : Панел за калено стакло странично. USB тастатура за игри. RGB 7 бои USB гејминг глушец. 6x USB 3.1 (2 преден, 4 заден), 2x USB 2.0 (2 заден) стил 1 x ps/2, 1 x LAN порта, 3 x аудио приклучоци (7,1 канали). 1x PCI Express X16, 2 PCI Express X1 ,. 2x Внатрешен 3.5? заливи, 4x внатрешни 2,5? заливи, 1x надворешен 5.25 "залив . 32 bs; 18,7" x 9.1 "x 18.9" (lxwxh). Софтвер : Windows 10 Home 64-битен. Поддршка и гаранција на возачот на дискот : 1 година ограничена гаранција за хардвер. Опциите за резервна копија и обновување вградени во Windows ви овозможуваат да креирате безбедносни копии на вашите најважни лични датотеки, така што секогаш сте подготвени за најлошото . Што има во кутијата : кабел за напојување. Тастатура и глушец. Водич за брз почеток. *Забележете дека овој модел компјутер не вклучува вграден оптички диск диск (DVD/CD диск).


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Семејство Љубов Еден Со Друг Убава Љубов Ѕид Декорација Декорација Љубов Еден Со Друг Симпатична Текстуална Буква Трае Со Години
  • Новак

Семејство Љубов Еден Со Друг Убава Љубов Ѕид Декорација Декорација Љубов Еден Со Друг Симпатична Текстуална Буква Трае Со Години

DEN 238.88

Барате да го прилагодите вашиот дом или канцеларија со убаво дизајнирани ѕидни налепници? Дизајнот со В