Бакнување на VJ ден од Алфред Ајзенстадт Канвас уметност

Бакнување на VJ ден од Алфред Ајзенстадт Канвас уметност

DEN 2.67

Достапност

Означувајќи го неофицијалниот крај на Втората светска војна, оваа реномирана фотографија беше заробена од уметникот Алфред Ајзенштад на 14 август 1945 година. Во него, ново вратениот морнар неинхибилно ги засадува усните на една жена облечена во бела како знак на славење до крајот од војната. Овој прекрасен печатење на платно му оддава почит на оваа значајна точка во историјата со исклучителни детали, квалитетно занаетчиство и непроменлива вредност. Без разлика дали сте историјата или само вистински патриот, овој принт служи како вистински временски печат на светската историја. Мерење на 36 "H x 24 " L, овој принт го опфаќа широчината на платното за целосен, непрекинат, поглед на сликата; Елиминирање на потребата за кадрирање. Двајцата закачалки за пила на грбот ја прават оваа убавина ветре. Прекрасен принт за историска тематска просторија, библиотека/студија или дневна соба, ова заробеничко парче е задолжително за loversубителите на оваа земја и слободата. Спецификации на производот : Димензии : 36 "H x 24 " l x 1,5 "D Тежина : 4 lbs Две пила-заб Хангас иконски WW II Photo Print-славејќи го крајот на WW II во една од најпознатите иконични и незаборавни фотографии на Одбележете таков подвиг, овој принт ја носи таа победа во вашиот дом и на вашите wallsидови со овој зачудувачки црно-бел принт . завиткано платно печатење-печатено само на платно со врвен квалитет со супериорна технологија за печатење, овој принт го опфаќа просторот на платното За целосен, непрекинат, поглед на сликата; елиминирање на потребата за кадрирање . Биг и смело печатење - мерење на 36 "x 24", ова преголемо печатење на платно е сигурно да направи смела и влијателна изјава за потребите на вашиот украс . Лесен-иако голем и печатен, овој прекрасен принт е супер лесен и лесен за виси.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат