Трговска марка ликовна уметност „Деликатни очи“ платно уметност од Вики МекАрдл уметност

Трговска марка ликовна уметност „Деликатни очи“ платно уметност од Вики МекАрдл уметност

DEN 0.67

Достапност

Уметник : Вики МекАрдл АртСубјект : Animals Tyle : Bold & Eclectic Modern Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има лисица илустрирана во центарот на рамката. Истакнати бои : сина, чаша, жолта, портокалова, тен, бела Вики МекАрдл е уметник со полно работно време и уметност со страст за боја и желба да шири радост и среќа со нејзината работа. Таа се изразува преку интуитивно сликарство, со фокус на боја, текстура и линија. Вики собира инспирација од природата, со постојани цветни, дрвја, птици и небесни мотиви во нејзината работа. МекАрдл дипломирал на универзитетот Сент Бонавентура со Б.С. во визуелните уметности и продолжиле кон колеџот Назарет на Рочестер и дипломирале со м -р. во уметничко образование. МекАрдл престојува во Рочестер, NYујорк со своите четири деца и сопруг со ovingубов. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Вики МекАрдл е уметник со полно работно време и уметност со страст за боја и желба да шири радост и среќа со нејзината работа. Таа се изразува преку интуитивно сликарство, со фокус на боја, текстура и линија. Вики собира инспирација од природата, со постојани цветни, дрвја, птици и небесни мотиви во нејзината работа. МекАрдл дипломирал на универзитетот Сент Бонавентура со Б.С. во визуелните уметности и продолжиле кон колеџот Назарет на Рочестер и дипломирале со м -р. во уметничко образование. МекАрдл престојува во Рочестер, NYујорк со своите четири деца и сопруг со ovingубов. - Лисица илустрирана во центарот на рамката.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Илибер Фау Зајак Меко Меки Крзно 3ft Сива Површина Круг Килим, Перат Килими Кревет Килим Кадифен Килим Расадник Килим За Дневна
  • Новак

Илибер Фау Зајак Меко Меки Крзно 3ft Сива Површина Круг Килим, Перат Килими Кревет Килим Кадифен Килим Расадник Килим За Дневна

DEN 1.00

Ве молиме Нов Обид За Илибер Килим Илибер Килим Од Вештачко Зајачко Крзно е направен со висококвалитетн