Дизајн Група метална шипка со метални шипки со сет на вегански кожни седишта од 6, потресено од бело

Дизајн Група метална шипка со метални шипки со сет на вегански кожни седишта од 6, потресено од бело

DEN 1.00

Достапност

Групацијата за дизајн на ГИА за метални столчиња со метални столици е единствениот избор што е важен. Тие се решението за секој дом, гаража, кујна или мал простор и погодни за забавно забавување на палубата на отворено. Високо препорачано за станбена и комерцијална употреба заради неговата издржливост и направено да се издржат тешки индустриски услови, но функционални и шик за секојдневно живеење. Идеално за мали простори со нивната способност да се чуваат и наредат откако ќе се отстрани нискиот грб. Секое столче со метални столици со низок грб има заграда за поддршка и стабилност што му овозможува да биде лесна, но поддржува до 300 фунти. Разновидни : Овие столици се изработени од челик во бела боја. Низок грб обезбедува дополнителна удобност и безбедност. Столиците се доволно елегантни за да се користат во вашиот дом; доволно силен за да се користи во индустриските продавници; и доволно издржлив за да се користи во домови, простории за игри и барови. Димензии : Секоја столица е 24 "висока од подот до седиште, седиште од 12" x 12 "и основна површина од 16" x 16 "за нозете. За употреба само во затворен простор . лесни за складирање : овие столици се лесни и стабилни Прво отстранување на грбот, правејќи ги лесни за движење во и надвор од складирање. Столиците можат да бидат наредени едни на други за да заштедат простор.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат