Машки златен тон тонфрам обичен свадбен бенд - машки прстен

Машки златен тон тонфрам обичен свадбен бенд - машки прстен

DEN 608.00

Достапност

Чувајте го класичен и едноставен со овој машка обичен венчален прстен во волфрам во златен тон. Потрајно од злато или сребро, овој карбид бенд во волфрам има модерен завршен раб и сатенски центар и може да се носи на секојдневно. Машки златен тон тонфрам обичен рамнички од 5 мм свадбени бенд-Машки прстен наклонет раб, машка бенд со удобност изработен во бујно жолто јонско обложен карбид од волфрам. Завршување на накит/позлата : полиран, сатен, жолт јонски позлатен. Димензии (ширина) : 5 мм. Спакувано во мека, кадифена торбичка за подароци. Увезени. Машкиот накит за алтернативни метали неодамна се прошири за да ги вклучи алтернативните метали волфрам, не'рѓосувачки челик, кобалт, титаниум и танталум. Овие современи метали се поприфатливи и потрајни од традиционалното злато и сребро и имаат низа карактеристики за да одговараат на личен вкус. Излегувајќи се од конвенционалниот накит, алтернативните метали ја охрабруваат индивидуалноста на потрошувачите и обезбедуваат добри опции за секој животен стил. Тунфрам карбид Тунфрам карбид ја добива популарноста како алтернативен метал за накит заради неговата екстремна цврстина и издржливост. Со својата индустриска и ултра-маскуланска привлечност, волфрам карбид е одличен избор за мажите кои бараат современи стилови на ефтин буџет. Накитот во волфрам има голема вредност за парите бидејќи е ефтин, во споредба со скапоцените метали како злато и сребро, но има начин поголема сила, издржливост и долгорочна функционалност. Тунфрам карбид најчесто се гледа во модерните машки свадбени прстени и нараквици. Се наоѓа бујно и големо на нечии прсти или зглобови и е отпорна на гребење и отпорна на подароци . Идејата за подароци претставува безвременски прстен, нараквица или ѓердан во секоја пригода. Подгответе ги вашите подароци за роденден, годишнина, свадба, дипломирање и празници, како што се Денот на вineубените, Денот на мајката, Денот на таткото, Денот на благодарноста и пријателите и празниците за Божиќ и декември. Подароците со само затоа што денес се тренд . Грижа избришете со мека крпа за чистење. Не изложувајте на хемикалии во домаќинството. Избегнувајте контакт со други метали и скапоцени камења за да спречите гребење . Безбедносен алтернативен метал и скапоцен метал накит можат безбедно да се отстранат со вистинските алатки за време на итни ситуации. Ве молиме контактирајте со вашата локална болница или противпожарна служба во случај на вонредни состојби.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

3,39ct круг јасен симулиран дијамант 14к розово злато Изјава за гравура на свадбата годишнина ангажман невестински прстен бенд
  • Новак

3,39ct круг јасен симулиран дијамант 14к розово злато Изјава за гравура на свадбата годишнина ангажман невестински прстен бенд

DEN 12463.68

Дизајнерот Клара Пучи накит направен во Соединетите Држави направен да трае цел живот, совршен за секој