Luxpaper Покани за покана, 3 4, lb. Природно бело со раб на палубата, пакет

Luxpaper Покани за покана, 3 4, lb. Природно бело со раб на палубата, пакет

DEN 2.67

Достапност

Дали барате пакет со висококвалитетни пликови за покани, најави, честитки и многу повеќе? Овие коверти се исто така совршени за секоја пригода од разиграни до формални. Современото размавта на плоштадот додава софистициран допир што нема да го најдете со други комплети на слични коверти. Најдобро од сè, овие пликови имаат метод за запечатување на лепак за запечатување на размавта! Едноставно навлажнете и притиснете надолу за да ги запечатите вашите коверти. Getе добиете одличен печат секој пат. Ковертите со тежина од 80 фунти се одличен избор затоа што се околу двојно дебели од редовната хартија за печатач. Цврстата и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија, така што нема да мора да се грижите за свиткување или кинење. Кога се отпечатени, ковертите на Лукс се надополнуваат со широк спектар на бои за мастило. Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со овие коверти. Тие се дизајнирани за компатибилност со домашни печатари за ласер и инк -џет. Овие коверти се исто така идеални за решавање на белешки и покани со рака. Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната хартија што е докажана со измама. Овие коверти на поканите А2 мерат 4 3/8 ”x 5 3/4” (111 mm x 146mm). Ако сте одговорни за коверти за свадба, забава, празник, корпоративен собир, банкет, туш, роденден или дипломирање, луксуз 80 lb. Природното бело со коверти на раб на палубата се издржлива и висококвалитетна опција за целата ваша забава -Блазни потреби. Купете пакет од 50, 250, 500 или 1000 денес! Коверти на луксуз А2. Големина : 4 3/8 x 5 3/4 инчи. Природно. Количина : 50 пакет. Користете ги овие коверти за сите ваши потреби за испраќање, како што се зачувајте ги датумите, Божиќните картички, да ви благодарам и многу повеќе!.


Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат